Головна » Бухгалтеру » Консультації » Складання ПН на різні ставки податку та їх відображення у звітності
Консультації

Складання ПН на різні ставки податку та їх відображення у звітності

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Необхідність складання окремих ПН передбачена тільки для операцій, що підлягають оподаткуванню, і для операцій, що звільняються від оподаткування.

Отже, у разі одночасного постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою ПДВ 20 %, та послуг, що оподатковуються за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7 %, такі операції можуть бути вказані в одній ПН окремими рядками.

Обсяги постачання та сума ПДВ за операціями платника ПДВ з постачання послуг, перерахованих в абзацах четвертому — сьомому підпункту «в» п. 193.1  ст. 193 Податкового кодексу України (ПКУ), підлягають відображенню у рядку 1.2 (колонки А і Б) розділу І «Податкові зобов’язання» податкової декларації з ПДВ, а також у відповідних додатках до податкової декларації з ПДВ.

Обсяги придбання та сума податкового кредиту за операціями платника ПДВ з придбання послуг, перерахованих в абзацах четвертому – сьомому підпункту «в» п. 193.1 ст. 193 ПКУ, підлягають відображенню у рядку 10.2 (колонки А і Б) розділу II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ. а також у відповідних додатках до податкової декларації з ПДВ.

Обсяги постачання та сума ПДВ у разі нарахування податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 ПКУ підлягають відображенню у рядку 4.2 (колонки А і Б) розділу І «Податкові зобов’язання з ПДВ», а також у відповідних додатках до податкової декларації з ПДВ.

Обсяги постачання та сума ПДВ за операціями з отримання від нерезидента платником ПДВ послуг, перерахованих в абзацах четвертому – шостому п.п. «в» п. 193.1 ст. 193 ПКУ, підлягають відображенню платником ПДВ, їх отримувачем, у рядку 6 (колонки А і Б) розділу І «Податкові зобов’язання з ПДВ». Одночасно сума податкового кредиту, сформованого за такими операціями, підлягає відображенню у рядку 13 (колонки А і Б) розділу II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ, а також у відповідних додатках до податкової декларації з ПДВ.

Обсяги постачання/придбання та суми ПДВ, нараховані за операціями з отримання від нерезидента платником ПДВ послуг, перерахованих в абзацах четвертому – шостому п.п. «в» п. 193.1 ст. 193 .ПКУ, та інших послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою, відображаються в одному рядку податкової декларації загальною сумою (ті, що підлягають оподаткуванню за зниженою ставкою 7 %, і ті, що підлягають оподаткуванню за ставкою 20 %).

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X