Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Служба фінансових розслідувань до кінця 2017 року?
Новини законодавства

Служба фінансових розслідувань до кінця 2017 року?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Напередодні відбулось засідання комітету ВР з питань податкової та митної політики. Присутні депутати ВР і Голова ДФСУ Р. Насіров заслухали доповідь міністра фінансів щодо створення служби фін розслідувань.

На думку очільника ДФС Романа Насірова, потрібно детально виписати перехідний період від податкової міліції до Служби фінансових розслідувань. Таку думку він висловив під час засідання комітету ВР з питань податкової та митної політики. Сам проект, а передусім концепція створення нового органу, має розроблятись на базі 2 комітетів – податкового та з питань правоохоронної діяльності. Останній, за словами голови ДФС, навіть має більше повноважень на законопроект про СФР, ніж податковий комітет ВР.

Що стосується підпорядкування Служби фінрозслідувань, то це питання, на думку Насірова, має вирішувати ВР. Свою позицію з цього приводу він не висловив.

Проте нардеп О. Кірш вважає, що Службу фінансових розслідувань, яка має замінити податкову міліцію, слід підпорядкувати Президенту України або парламенту.  За його словами, орган з такими повноваженнями, яким планується створити Службу фінрозслідувань, не може підпорядковуватись навіть Кабміну, а не то що Мінфіну.

Саме підпорядкування органу, говорить депутат, забезпечує питання його незалежності, а не конкурсний відбір, як про це раніше говорив міністр фінансів України.

Прослухавши доповідь, частина депутатів-членів турбує доля осіб, які працюють у податковій міліції та що буде з цими особами після того, як структура буде ліквідована. «Людина попрацювала 10 – 15 років, а ви кажете, що зараз зміните вивіску і все. А куди цим людям йти?», – обурюється член комітету О. Кришин, критикуючи озвучену міністром позицію щодо створення Служби фінрозслідувань. Він також відзначає, що та редакція проекту, з якою він ознайомився, належним чином не працюватиме. Над документом ще потрібно попрацювати.

Слід зауважити, що таку думку висловлювали і інші нардепи, зокрема, звучали думки щодо подальшої долі податківців, які зараз знаходяться в декреті.

Загалом же депутати вимагають конкретних пропозицій по створенню Служби фінрозслідувань, саме їх відсутність є причиною такої критичної позиції.

Наразі, документ ще доволі «сирий» та потребує доопрацювання, зокрема з огляду на зауваження та відсутність консолідованої думки з боку членів комітету. А отже процес створення нового органу поки що просувається, м’яко кажучи, повільно.

Нагадаємо історію. Ініціатива створення СФР належить уряду М.Азарова 2013 році з ініціативи податкової міліції, але на думку експертів «Цей монстр знищив би всякий бізнес в Україні»(мінімум відповідальності при максимумі повноважень), потім ідея була відроджена урядом А.Яценюка в 2014 році, але спроба знову була невдалою. Європейський союз не підтримав ідею створення СФР у тому вигляді, в якому її було тоді представлено українською владою.

В 2015 році А. Яценюк запропонував представити новий проект. І групою народних депутатів запропонований законопроект «Про Фінансову поліцію» від 15.03.2016 р.

Міністр фінансів у листопаді 2016 року повідомив, що Служба ФР повинна з’явитися не пізніше 2017 року; вона буде в першу чергу аналітичною, а не силовою; штат складатиме 2500 працівників.

Процесс поволі, але просувається. Далі буде….

36 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X