Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Соціальний догляд дорожчає від складності та обсягу наданих послуг
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Соціальний догляд дорожчає від складності та обсягу наданих послуг

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Постановою від 22 серпня 2018 року № 629 Уряд виклав в новій редакції Порядок надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати.

Соціальні послуги надаються згідно укладеному договору між сторонами, особою, котра потребує догляду або її законним представником та організаціями чи закладами незалежно від форми власності, фізичними особами — підприємцями, які відповідають критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, із залученням бюджетних коштів.

Диференційована плата за надання соціальних послуг установлюється виходячи із середньомісячного сукупного доходу особи за попередній календарний рік у розмірах, які не перевищують:

75 % зазначеного доходу — у разі надання соціальних послуг стаціонарного догляду, паліативного/хоспісного догляду в умовах стаціонару;

12 % — у разі надання соціальних послуг догляду вдома, паліативного догляду вдома, денного догляду, підтриманого проживання, надання притулку;

5 %— у разі надання соціальних послуг представництва інтересів, посередництва (медіації), натуральної допомоги;

3 % — у разі надання соціальних послуг соціальної адаптації, соціальної інтеграції та реінтеграції, соціальної реабілітації, консультування, соціального супроводу під час працевлаштування та на робочому місці, соціальної профілактики.

Якщо особа, що потребує надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати, отримує декілька соціальних послуг, розмір такої плати визначається виходячи із більшого відсотка, але не може перевищувати 75 відсотків середньомісячного сукупного доходу особи.

Розмір щомісячної диференційованої плати за надання соціальних послуг не може перевищувати вартості послуг, що надаються протягом місяця.

Для обчислення розміру диференційованої плати за надання соціальних послуг відомості про дохід особи подаються ДФС, Пенсійним фондом України, Фондом соціального страхування структурним підрозділам з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті ради або виконавчого органу ради об’єднаної територіальної громади, що утворюється згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, відповідно до пункту 8  Порядку.

Для обчислення доходу непрацюючих осіб, яким призначено пенсію вперше або які залишили роботу в період, за який враховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії, за бажанням особи враховується розмір отриманого доходу за попередній рік або розмір призначеної щомісячної пенсії в розрахунку за 12 місяців.

Вартість соціальних послуг розраховується на підставі тарифів на платні соціальні послуги, обчислених відповідно до Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2005 р. № 268

12 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X