Головна » Бухгалтеру » Консультації » Спадщина для членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення
Консультації

Спадщина для членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповіднодо норм п.п.174.2.2 п.174.2 ст.174 ПКУ, вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не зазначені у п. п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ, зокрема членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ, тобто, 5%.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Враховуючи викладене, фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості будь-якої спадщини (подарунку) та військовий збір за ставкою 1,5%. З цією метою вони повинні подати  річну податкову декларацію про майновий стан та доходи до податкового органу за місцем реєстрації (місцем проживання) до  02 травня  та сплатити податок до 01 серпня 2018 року.

При цьому, відповідно до п.179.2 ст.179 Податкового кодексу України, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він, зокрема, отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст. 174 ПКУ, до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса та/або в сільських населених пунктах – уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини щокварталу подають до контролюючого органу інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину.

Нагадуємо: відповідно до п.п.14.1.263 п.14.1 ст.14 ПКУ, членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X