Головна » Бухгалтеру » Консультації » Спільна діяльність з нерезидентом: оподаткування отриманих доходів
Консультації

Спільна діяльність з нерезидентом: оподаткування отриманих доходів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Взаємовідносини, що виникають при здійсненні спільної діяльності, регламентуються ЦКУ, який встановлює, що за договором про спільну діяльність сторони зобов’язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 12 “Фінансові інвестиції”,  бухгалтерський облік спільної діяльності, окремо від результатів власної господарської діяльності, веде оператор спільної діяльності.

Учасники спільної діяльності – платники податку на прибуток, у тому числі оператор, подають фінансову звітність та податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, в якій прибуток кожного учасника, отриманий у межах спільної діяльності, враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування такого учасника згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Відповідальним за утримання і сплату податку при виплаті доходів нерезиденту, отриманих в межах спільної діяльності є оператор спільної діяльності. У разі виплати учаснику договору про спільну діяльність – нерезиденту отриманого ним від такої діяльності доходу, оператор, на підставі статті 141 ПКУ має утримати податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15 % їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Інформацію про виплачені доходи від спільної діяльності нерезиденту – учаснику договору, суми утриманого з них податку та застосовану для оподаткування ставку зазначає оператор – резидент у додатку ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, яка складається таким резидентом за результатами власної діяльності.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

30 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X