Головна » Бухгалтеру » Консультації » Списання фінансових санкцій та пені можливе до 10 червня 2021 року
Консультації

Списання фінансових санкцій та пені можливе до 10 червня 2021 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Для використання можливості  списання  штрафних санкцій та пені, які залишилися несплаченими на дату повної сплати основної суми податкового боргу, що виник станом на 01.11.2020 року, у платників податків залишився термін до 10 червня 2021 року.

Право платників податків, які станом на 01 листопада 2020 року мали податковий борг,  скористатися нормою пункту 23 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо списання штрафних санкцій і пені, надається  протягом шести місяців з дня набрання чинності цієї норми, тобто, до 10 червня 2021 року.

Для використання права на списання штрафних санкцій і пені платник податків повинен:

  1. подати  до контролюючого органу заяву;
  2. сплатити до 09 червня 2021 року основну суму податкового боргу;
  3. не допускати виникнення нових податкових боргів з поточних зобов’язань.

З метою прийняття участі у процедурі, визначеній пунктом 2 підрозд.10 розд.ХХ Податкового кодексу України, платники податків повинні подати  Заяву до головного управління ДПС за місцем адміністрування відповідного платежу (з урахуванням відкритих ІКП).

У разі, коли платник податків має намір скористатися процедурою, визначеною пунктом 23 підрозд.10 розд. ХХ Податкового кодексу України  по кількох платежах, що адмініструються у різних ГУ ДПС, такий платник має подати заяви до кожного ГУ ДПС окремо.

Тобто, платникам податків, які погасять у повному обсязі протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом №1072 суми податкового боргу за основним платежем (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 01.11.2020, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню.

Ця норма щодо прощення фінансових санкцій не розповсюджується на:

  •  великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 ст. 14 ПКУ;
  •  осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
  •  осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  •  банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
  •  осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
  •  осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Таке списання здійснюється у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Платники податків, які виявлять бажання скористатися можливістю списання податкового боргу з штрафних санкцій та пені, мають подати до податкового органу за місцем обліку такого податкового боргу заяву у довільній формі про наміри скористатися вказаними положеннями Закону №1072.

У такій заяві обов’язково зазначається сума податкового боргу, яку платник планує погасити протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом №1072, що виник станом на 01.11.2020, а також зобов’язання щодо сплати протягом цього періоду поточних зобов’язань у повному обсязі.

За результатами моніторингу погашення платником податкового боргу та поточних податкових зобов’язань, у разі повної сплати платником основного платежу, штрафні санкції не застосовуються, а пеня – не нараховується.

Штрафні санкції та пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати податкового боргу з основного платежу, підлягають списанню за заявою платника податків.

Звертаємо увагу, що при погашенні податкового боргу застосовується черговість зарахування коштів, що сплачує такий платник податків, у рахунок погашення податкового боргу, визначена п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу.


Поділіться з друзями - підтримайте проект