Головна » Бухгалтеру » Консультації » Сплата земельного податку платником єдиного податку третьої групи
Консультації

Сплата земельного податку платником єдиного податку третьої групи

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Особливості справляння земельного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV  Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, відповідно до пп. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

У разі тимчасового припинення господарської діяльності, юридична особа – платник єдиного податку третьої групи не використовує для провадження господарської діяльності свої земельні ділянки, отже  не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку третьої групи від сплати земельного податку.

Враховуючи зазначене, юридична особа – платник єдиного податку третьої групи – власник земельних ділянок (землекористувач на правах постійного користування земельними ділянками) у разі тимчасового припинення господарської діяльності повинна сплачувати земельний податок на загальних підставах.

 

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X