Головна » Бухгалтеру » Консультації » Спрощена система оподаткування 2018: консультує ДФС
Консультації

Спрощена система оподаткування 2018: консультує ДФС

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Спрощена система оподаткування чи не найголовніший камінь спотикання для наших можновладців. Скільки разів вони хотіли прийняти рішення про її скасування… Та поки що все залишається не змінним. Спрощена система оподаткування існує! Спрощену систему на 2018 рік збережено. Кількість груп не змінилась – їх чотири, обсяги для кожної групи залишились незмінними.

Збережений і минулорічний порядок застосування РРО для платників єдиного податку.

Основна зміна – втрата з 1 січня 2018 року ФОП першої групи платників єдиного податку переваг із сплати єдиного внеску. Якщо торік вони мали право сплачувати половинну суму ЄСВ, тепер сплачують внесок на загальних підставах – не менше 819,06 грн. на місяць. Чи це погано? — однозначної відповіді, напевне, дати не можна. Все через те, що податки, особливо для підприємців — це великий тягар, а малий бізнес — це прості люди, котрі заробляють собі на прожиття та своїм дітям на навчання, одяг, розваги…Однак, в світлі пенсійної реформи та змін в Законі № 2464, це беззаперечний плюс. Плюс самим платникам на майбутнє. На майбутні пенсійні виплати.

Перший термін сплати єдиного внеску 19 квітня 2018 року – за І квартал.

Максимальний розмір єдиного податку для 1 групи 176,2 грн. на місяць, а для другої 744,6 грн. на місяць. Фіксовані ставки податку на рік встановили сільські, селищні, міські ради, або ради ОТГ залежно від виду діяльності в розрахунку на місяць. Тож раджу звернутись до рішень і визначити суму податку до сплати. Перший термін сплати для першої та другої груп – 19 січня 2018 року (за січень). Для 3 групи ставки залишаються на рівні 3% та 5% від доходу у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Ставки єдиного податку для 4 групи не змінились.

Повідомлення для спрощенців 4 групи: Законом №2245 установлено, що індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100%.

Деталізована лаконічна табличка спрощенця проілюструє вам все вищезазначене  Tablichki_2018_sproshchena_sistema_opodatkuvannya_

За консультаціями ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X