Головна » На правах реклами » Спрощуємо інвентаризацію за допомогою RFID. Облік до 100 товарів за секунду
На правах реклами

Спрощуємо інвентаризацію за допомогою RFID. Облік до 100 товарів за секунду

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Рано чи пізно, але кожне мале або велике підприємство очікує вона – обов’язкова інвентаризація. Вона буває повною, частковою, плановою або позаплановою.

Для проведення інвентаризації зазвичай скликається спеціальна комісія. Як правило, це матеріально-відповідальні співробітники підприємства, в число яких обов’язково входить і бухгалтер. 

Інвентаризація як процес: проблеми та наслідки

Кожен, хто хоч раз організовував або брав участь в інвентаризації, не з чуток знає – цей процес вкрай витратний за кількістю необхідного часу та фахівців.

Традиційне маркування товарів стікерами зі штрих-кодами або інвентаризаційними номерами, подальше поштучне зчитування та реєстрація номерів, занесення в базу та порівняння – трудомісткий процес, який має ряд недоліків:

 • величезна кількість витраченого часу;
 • чим більший об’єм ТМЦ, тим більше потрібно людей для обліку;
 • у зв’язку з цим сповільнюються або повністю зупиняються бізнес-процеси в одному або декількох відділах;
 • підвищується ймовірність людської помилки або протиправних дій при обліку (пересортування, підміна товару, псування або розкрадання майна).

Як окрема проблема, варто описати використання стандартних стікерів – вони можуть відриватися, забруднюватися, інформація на них може стертися. До того ж, пошук певних товарів на великому складі займає колосальну кількість часу.

Як RFID-система спрощує інвентаризацію?

З огляду на складність традиційного способу інвентаризації, з якими стикаються бухгалтера, бізнес прагне до спрощення та автоматизації процесів. Так, все більше компаній трансформує свої процеси та впроваджує систему радіочастотної ідентифікації (RFID).

На зміну стандартним міткам ТМЦ приходить мітка з чіпом. Це мініатюрна наліпка з вбудованим всередину мікрочипом, на який можна записувати необхідні дані про товар, одночасно дублюючи ці дані в систему обліку на підприємстві.

Як працює RFID-технологія?

Система складається з 3-х компонентів: міток-наліпок на товар, зчитувачів цих міток і програмного забезпечення для зберігання та обробки отриманої інформації.

 1. Під час первинної інвентаризації кожен товар отримує свою мітку з унікальним номером, який збігається з номером товару в системі обліку;
 2. Щоб провести облік промаркованих товарів, використовують RFID-зчитувач: він дистанційно зчитує номер кожного товару, формує базу та зберігає її в пам’яті;
 3. У спеціальній програмі порівнюються обидві бази: база обліку товару вашого підприємства і база зчитувача. Таким чином отримуючи результат перевірки, інвентаризація проходить автоматично.

Переваги та вигоди RFID-обліку

Впроваджуючи на своє підприємство систему RFID-інвентарізації ви отримуєте максимальні вигоди.

Оптимізуєте витрати та знижуєте витрати від процесу:

 • повна автоматизація всіх процесів;
 • дистанційний облік ТМЦ з відстані до 15метрів;
 • мінімізація співробітників, залучених до процесу;
 • миттєва часткова або повна інвентаризація товарів (до 100 товарів в секунду);
 • пошук ТМЦ навіть якщо вони знаходяться поза зоною прямої видимості (функція “тепло-холодно”, коли при наближенні до необхідного товару зчитувач видає характерний звук).

Чи виключаєте крадіжки, пересортування та підміни:

 • швидкий облік ТМЦ;
 • контроль справжності товарів;
 • якщо ТМЦ несанкціоновано перетинає зони виходу – оперативна реакція та оповіщення поста охорони.

Мінімізуєте помилки:

 • повністю виключається людський фактор;
 • простота RFID-інвентаризації дозволяє робити її частіше та оперативно розв’язувати проблеми, що виникли.

Хто вже використовує RFID-системи в Україні?

Все більше бізнесів, як великих міжнародних, так і невеликих локальних, переходять на систему обліку на RFID. Розглянемо деякі з них.

 • Агропромисловий холдинг Астарта-Київ маркує свою сировину та напівфабрикати: продукти з цукрових буряків, зернові, сою, м’ясо і молоко.
 • Виробничі лінії холдингу Леоні використовують RFID-мітки для обліку виготовленого кабелю та оптоволокна.
 • Мережа одягу від українських дизайнерів Всі.Свої використовують мітки з чіпом не тільки для обліку одиниць товару, але й в якості системи проти крадіжок.
 • Популярна мережа супермаркетів АТБ по всій Україні убезпечила частину свого асортименту RFID-мітками.
 • Мережа магазинів одягу та взуття Zara автоматизує облік товарів і мінімізує пересортування за допомогою міток на кожен товар і ручних зчитувачів.

Як впровадити RFID облік на підприємстві та бухгалтерському обліку

Компанії, що використовують RFID-системи для свого бізнесу, вже переконалися, що процес інвентаризації проходить в 50 разів швидше традиційного способу.

Переконайтеся і ви!

Щоб впровадити технологію на своєму підприємстві або в офісі, зверніться до професіоналів, які проектують і встановлюють RFID-системи для бізнесу під ключ.

 

6 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X