Головна » Бухгалтеру » Консультації » Степанов пояснив, чим можна торгувати під час локдауну
Консультації

Степанов пояснив, чим можна торгувати під час локдауну

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Під час жорсткого карантину в Україні буде дозволено на торговельних площах продаж продуктів харчування, засобів гігієни та зв’язку, ліків та ветпрепаратів, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Торгівлю продуктами харчування, ветеринарними препаратами та лікарськими засобами дозволено під час жорсткого карантину, повідомив у вівторок, 5 січня, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час пресбрифінгу у Києві, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.

“Під час жорсткого карантину з 8 до 24 січня дозволяється торгівля продуктами харчування на торговельних площах, щонайменше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікзасобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Торгівля іншими групами товарів може здійснюватися виключно за адресної доставки замовлень”, – сказав він, зазначивши, що інформація про нібито заборону продажу лікзасобів і ветпрепаратів не відповідає дійсності.

“Було ще питання стосовно побутової хімії. Вважаю, сьогодні ми зробимо уточнення на засіданні Кабміну”, – додав він.

Порушення прав споживачів?

У свою чергу, Американська торгова палата в Україні вважає обмеження торгівлі під час локдауну порушенням прав споживачів.

Палата зазначила, що для обмеження доступу відвідувачів до заборонених для реалізації товарів супермаркети будуть змушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі. На думку компаній-членів палати, таке рішення не тільки є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, а й потенційно сприяє виникненню конфліктних ситуацій в магазинах.

Палата пропонує дозволити роботу суб’єктам господарювання, 60 відсотків торгових площ в яких призначені для торгівлі продуктами харчування та іншою дозволеною Кабміном продукцією, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів. Зазначається, що обмеження їх асортименту нелогічне, оскільки споживач, перебуваючи в торговому закладі, має рівний доступ до всіх товарів. Таким чином, палата очікує додаткові збитки для бізнесу і держави, а також значне невдоволення споживачів.

Січневий локдаун

Як повідомлялося, з 8 до 24 січня на всій території України діятиме посилений карантин у рамках протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Посилений карантин передбачатиме заборону роботи кафе, ресторанів, барів, магазинів непродовольчих товарів, кінотеатрів, фітнес-клубів, спортзалів, театрів, торгово-розважальних центрів. При цьому дозволяється робота кафе і ресторанів навинос і доставку, а в ТРЦ – продаж продуктів харчування, ліків, побутової хімії.

Передбачається, що на цей період буде заборонено:

  • відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів;
  • робота кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах. У готелях також заборонять роботу ресторанів з 23:00 до 6:00 наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
  • прийом відвідувачів у ТРЦ, окрім купівлі товарів першої необхідності;
  • прийом відвідувачів в закладах розважальної діяльності. Заборонена робота салонів краси (крім роботи за попереднім записом), закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних;
  • прийом відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів. Ці обмеження не стосуються роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів за умови обмеження доступу до знімального майданчика сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу) респіраторів або захисних масок. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом;
  • проведення всіх масових (у тому числі святкових) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів;
  • діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.

При цьому про обмеження роботи громадського транспорту в проекті постанови не йдеться. Передбачається, що залишаться чинні заборони на перевезення кількості людей, більшої від числа сидячих місць. Крім того, також працюватимуть готелі, банки, продуктові магазини, аптеки та поштові оператори.

36 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X