Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Стратегія розвитку ДФС відповідає пріоритетам Уряду
Держоргани інформують

Стратегія розвитку ДФС відповідає пріоритетам Уряду

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Розроблені Стратегічні ініціативи розвитку ДФС до 2020 року повністю відповідають затвердженому вчора Кабінетом Міністрів України Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік.

Так, в обох програмах передбачено спрощення процедури розрахунків платників з бюджетом шляхом запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (крім сплати податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального).

Очікується, що ці новації сприятимуть спрощенню для платників податків процедури розрахунків з бюджетом, ефективному функціонуванню єдиного рахунку, у тому числі завдяки встановленню заборони на звернення стягнення та накладання арешту на кошти, які містяться на такому рахунку.

Для створення сприятливих умов ведення господарської діяльності передбачено наближення законодавства України з питань державної митної справи до митного законодавства ЄС.

Також важливим напрямом діяльності визначено розвиток електронної системи обміну інформацією за принципом «єдиного вікна» для оптимізації митних формальностей, розширення можливостей  спілкування ділових кіл з державними органами із використанням засобів комунікації. Це сприятиме скороченню часових витрат під час здійснення імпортно-експортних процедур.

Запровадження інституту авторизованого економічного оператора відповідно до загальноприйнятних світових стандартів надасть можливість добросовісним українським підприємствам користуватися системою спрощень митних формальностей. Такі нововведення скоротять витрати часу та коштів на ведення зовнішньоекономічної діяльності шляхом прискорення руху товарів між продавцями та покупцями.

Крім того, у рамкам виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони, впроваджуватимуться керівні принципи ЄС, що використовуються у митні справі і торгівлі.

Завдяки цьому очікується реформування митниці одночасно в рамках 19 напрямів:

– законодавство;

– організація та управління;

– управління кадровими ресурсами;

– митна етика;

– навчання;

– комунікація;

– митні зобов’язання;

– сприяння торгівлі;

– безпека ланцюгів постачання;

– управління ризиками;

– контроль на кордоні та всередині країни;

– правоохоронна діяльність;

– митний транзит;

– пост-митний контроль та аудит;

– права інтелектуальної власності;

– інформаційно-телекомунікаційні технології;

– інфраструктура та обладнання;

– митна лабораторія;

– внутрішній аудит.

Реформою митниці також передбачено розвиток системи управління ризиками у сфері митного контролю та модернізація ІТ-системи митниці.

Як один із заходів з протидії практики розмивання бази оподаткування та виведення прибутків з-під оподаткування Планом пріоритетних дій Уряду на 2018 рік передбачені зміни до Податкового кодексу України щодо критеріїв визначення осіб з високими статками і надання повноважень ДФС отримувати доступ до інформації про банківські рахунки цих осіб за умови незалежного захисту таких даних.

Для запровадженням мінімального стандарту Плану дій BEPS передбачено приведення діючих міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування у відповідність із Модельною податковою конвенцією ОЕСР, запровадження трирівневої структури документації з трансфертного ціноутворення для надання міжнародними групами компаній.

Крім того, для запобігання відпливу українського капіталу до держав (територій) з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань заплановано проведення переговорів та укладення Протоколу про внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Францією.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект