Головна » Бухгалтеру » Консультації » Створення юридичної особи: вибір назви – виважений підхід!
Консультації

Створення юридичної особи: вибір назви – виважений підхід!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Вирішили створити юридичну особу і тепер розмірковуєте над її назвою – Звичайно, вона має вам подобатись, а ще, можливо, співвідноситись з діяльністю вашого підприємства.
 
Але при цьому треба пам’ятати, що назва юридичної особи також має відповідати встановленим державою вимогам.
 
 Найменування юридичної особи повинно містити інформацію про її організаційно-правову форму (крім державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади АРК, державних, комунальних організацій, закладів, установ) та назву.
 
 Назва може складатися з власної назви юридичної особи, а також містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи та інші відомості згідно з вимогами до найменування окремих організаційно-правових форм юросіб, установленими Цивільним та Господарським кодексами України та профільним законом.
 
 Найменування релігійної організації може містити інформацію про її організаційно-правову форму виключно за бажанням такої юридичної особи.
 
Найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування).
 
Пам’ятайте, що у найменуванні юридичних осіб забороняється використовувати:
 
Повне чи скорочене найменування державних органів або органів місцевого самоврядування, або похідні від цих найменувань, або історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабінет Міністрів України, — у найменуваннях юридичних осіб приватного права.
 
 Із переліком повних та скорочених історичних державних найменувань, які забороняється використовувати у найменуваннях юридичних осіб приватного права, можна ознайомитися за цим посиланням 

 
 Символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, заборона використання яких встановлена Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
 
Терміни, абревіатури, похідні терміни, заборона використання яких передбачена законом.
Зверніть увагу!! Вимоги до написання  найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки, містяться тут
 
 

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Про покриття шкоди, заподіяної працівником

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X