Головна » Бухгалтеру » Консультації » Стягнення податкового боргу по-новому! Нагадування
Консультації

Стягнення податкового боргу по-новому! Нагадування

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Як ми повідомляли раніше, стагнення податкового боргу в звязку із внесенням змін до відповідної (95) статті ПКУ не аби як збентежило платників. Отже, і Головне управління ДФС у м. Києві також вирішило нагадати, що з 01.01.2017 року набрав чинності Закон України від 21.12.2016 №1797-VІІІ Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, який вніс зміни до Податкового кодексу України, зокрема  пункт  95.5 статті 95 було доповнено абзацами другим - шостим такого змісту:«У разі якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу в установлені цим Кодексом строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з рахунків такого платника у банках здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг перевищує 5 мільйонів гривень та не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутні зобов'язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань.У таких випадках:– рішення про стягнення коштів з рахунків такого платника податків у банках є вимогою стягувача до боржника, що підлягає негайному та обов'язковому виконанню шляхом ініціювання переказу у платіжній системі за правилами відповідної платіжної системи;– рішення про стягнення готівкових коштів вручається такому платнику податків і є підставою для стягнення.Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
Читати по темі:  До уваги платників податків! Про подачу електронної звітності 01-04 січня 2016 р.
Отже, починаючи з 01.01.2017р. повноваження контролюючих органів у частині стягнення податкового боргу збільшилися.Нагадаємо, за загальним правилом, визначеним статтею 95 Податкового кодексу України в редакції, що діяла до 01.01.2017р., контролюючі органи мали право стягувати кошти з платників податків у рахунок погашення податкового боргу лише на підставі рішення суду.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Экономический кризис раскроет то, чего не в состоянии обнаружить аудиторы

Стягнення податкового боргу по-новому! Нагадування

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом