Головна » Бухгалтеру » Консультації » Суб’єкти ЗЕД додатково не становляться на облік та не реєструються
Консультації

Суб’єкти ЗЕД додатково не становляться на облік та не реєструються

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Згідно  Закону України №959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність», всі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, незалежно від форми власності та інших ознак, мають рівне право здійснювати будь-які види зовнішньоекономічної діяльності та дії щодо її провадження, у тому числі будь-які валютні операції та розрахунки в іноземній валюті з іноземними СГ, які прямо не заборонені, або не обмежені законодавством, у тому числі заходами захисту, запровадженими НБУ відповідно до Закону України  «Про валюту і валютні операції».
Фізичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з моменту набуття ними цивільної дієздатності згідно з законодавством України:

– ФО, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво».

-ФО, які не мають постійного місця проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони є СГ за законом держави, в якій вони мають постійне місце проживання або громадянами якої вони є.

-Юридичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до їх статутних документів з моменту набуття ними статусу юридичної особи.

Іноземні суб’єкти господарської діяльності, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право на відкриття своїх представництв на території України.

Акредитацію філій і представництв іноземних банків здійснює НБУ відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Реєстрацію представництв інших іноземних СГ здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку, протягом  60-ти робочих днів з дня подання іноземним суб’єктом господарської діяльності документів на реєстрацію.
При цьому варто зазначити, що чинним законодавством не передбачена додаткова реєстрація у контролюючих органах суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

 

ДПС

29 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X