Головна » Бухгалтеру » Консультації » Сума переплати, яку відповідно до заяви повернуто платнику на електронний рахунок в СЕА ПДВ - на формулу не впливає?
Консультації

Сума переплати, яку відповідно до заяви повернуто платнику на електронний рахунок в СЕА ПДВ - на формулу не впливає?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email

Платник ПДВ звернувся до контролюючого органу за роз’ясненням, чому у формулі СЕА ПДВ такого платника не врахована сума переплати, яку відповідно до заяви повернуто платнику на електронний рахунок в СЕА ПДВ.

Фіскали визнали факт повернення з бюджету на електронний рахунок платника помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ, які надійшли до бюджету з рахунка в СЕА ПДВ.

Натомість звертається увага, що відповідно до пункту 53 підрозділу 2 розділу XX ПКУ значення суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, визначеної згідно з пунктом 200-1.3 статті 200-1 ПК України, збільшується на суму коштів, повернутих у період з 01.01.2016 до 01.01.2017 платнику податку відповідно до пункту 43.4 статті 43 ПКУ на рахунок у СЕА ПДВ:

а) перерахованих з поточного рахунку платника безпосередньо до бюджету;

б) перерахованих з рахунка в СЕА ПДВ до бюджету за заявою платника відповідно до пункту 200-1.6 статті 200-1 ПК України, який діяв у цей період.

У межах суми такого збільшення платник має право подати заяву та перерахувати кошти зі свого рахунка в СЕА ПДВ на власний поточний рахунок відповідно до пункту 200-1.6 статті 200-1 ПК України.

У зв’язку з цим контролери дійшли висновку, що у такій ситуації відсутні підстави для збільшення значення суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН на підставі пункту 53 підрозділу 2 розділу XX ПК України, оскільки сума податку була зарахована в бюджет з електронного рахунка відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість". Нагадаємо. що саме написано в п. 53 підрозділу ХХ ПКУ :

Читати по темі:  Система зупинки реєстрації ПН повинна перейти в тестовий режим - позиція платників податків.

"53. Установити, що 20 січня 2017 року значення суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, збільшується на суму коштів, повернутих у період з 1 січня 2016 року до 1 січня 2017 року платнику податку відповідно до пункту 43.4 статті 43 цього Кодексу на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість: перерахованих з поточного рахунку платника безпосередньо до бюджету; перерахованих з рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість до бюджету за заявою платника відповідно до пункту 200-1.6 статті 200-1 цього Кодексу, який діяв у цей період.

У межах суми такого збільшення платник податку має право подати заяву та перерахувати кошти з рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість такого платника податку на його поточний рахунок відповідно до пункту 200-1.6 статті 200-1 цього Кодексу."

Такий висновок ДФС виклала у листі від 03.07.2017 № 943/6/99-99-12-03-01-15/ІПК.

 

Тобто, якщо б платник повернув би кошти собі не на електроний рахунок, а на поточний, а вже потім сам перерахував би ці кошти на рахунок СЕА ПДВ, тоді він мав би право на збільшення суми на яку має право зареєструвати ПН/РК.

Текст листа:

"Державна фіскальна служба України розглянула запит платника щодо не відображення у формулі системи електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) суми переплати у розмірі 154 017 грн., яку відповідно до заяви від 17.05.2016 р. повернуто платнику на електронний рахунок в СЕА ПДВ та надає в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) індивідуальну податкову консультацію.

У запитах платник просить надати індивідуальну податкову консультацію, з яких причин у формулі СЕА ПДВ не врахована сума переплати у розмірі 154 017 грн., яку відповідно до заяви від 17.05.2016 р. повернуто платнику на електронний рахунок в СЕА ПДВ.

Згідно з базами даних ДФС, 18.05.2016 р. платнику за його заявою від 17.05.2016 р. повернуто з бюджету на електронний рахунок 154 017 грн. помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість, які надійшли до бюджету з рахунка в СЕА.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 53 підр. 2 розд. XX Перехідних положень ПКУ значення суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), визначеної згідно з п. 200-1.3 ст. 200-1 ПКУ, збільшується на суму коштів, повернутих у період з 1 січня 2016 року до 1 січня 2017 року платнику податку відповідно до п. 43.4 ст. 43 ПКУ на рахунок у СЕА ПДВ:

перерахованих з поточного рахунку платника безпосередньо до бюджету;

перерахованих з рахунка в СЕА ПДВ до бюджету за заявою платника відповідно до пункту 200-1.6 статті 200-1 цього Кодексу, який діяв у цей період.

У межах суми такого збільшення платник податку має право подати заяву та перерахувати кошти з рахунка в СЕА ПДВ такого платника податку на його поточний рахунок відповідно до п. 200-1.6 ст. 200-1 ПКУ.

Виходячи із зазначеного вище, в розглянутій ситуації відсутні підстави для збільшення значення суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН на підставі п. 53 підр. 2 розд. XX Перехідних положень ПКУ, оскільки сума податку у розмірі 154 017 грн. зарахована в бюджет з електронного рахунка відповідно до вимог постанови КМУ від 16.10.2014 р. № 569 (із змінами).

У разі виникнення додаткових питань пропонуємо платнику звернутись до контролюючого органу за місцем обліку."

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

10 − девять =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Если бы у меня было восемь часов на то, чтобы срубить дерево, я потратил бы шесть часов на то, чтобы наточить топор

Сума переплати, яку відповідно до заяви повернуто платнику на електронний рахунок в СЕА ПДВ – на формулу не впливає?

Час читання: 8 min
0

Поділитися з другом