Головна » Бухгалтеру » Консультації » Тільки у трьох випадках штраф за порушення трудового законодавства накладається одразу
Держоргани інформують Кадровий облік Консультації

Тільки у трьох випадках штраф за порушення трудового законодавства накладається одразу

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Під час інтерв’ю одному з телеканалів м. Харкова, Голова Держпраці Роман Чернега звернувся до роботодавців та наголосив на вимогах трудового законодавства.

Держпраці не каральний орган і більшість роботи спрямовано на роз’яснення та попередження порушень трудового законодавства.

Тільки у трьох випадках за підсумками інспекційного відвідування штраф накладається одразу, – розповідає Голова Держпраці, це:

  1.  за виявленого неоформленого працівника,
  2. встановлення заборгованості із виплати заробітної плати
  3. недотримання виплати мінімального розміру заробітної плати.

Інші виявлені порушення роботодавець має можливість виправити.

Роман Чернега зупинився на питаннях повноважень інспекторів праці. Особливу увагу приділив темі легального працевлаштування, зокрема, в контексті прийняття у 2017 році Пенсійної реформи.

«Людина, яка не буде працювати офіційно, не буде сплачувати єдиний соціальний внесок у Пенсійний фонд, не отримає пенсію», – наголосив Голова Держпраці.

Нелегальний працівник позбавлений будь-якої соціальної захищеності від держави. Адже відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, тому такі особи втрачають право на отримання гарантії виплати своєчасної та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу. Неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий стаж при розрахунку розміру пенсії.

ДСУ з питань праці


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X