Головна » Бухгалтеру » Консультації » ТОП-5 новацій у сфері застосування РРО
Держоргани інформують Консультації

ТОП-5 новацій у сфері застосування РРО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Державна податкова служба України звертає увагу платників податків на ключові новації законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (закони  № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019 р.).

– РРО не потрібно використовувати спрощенцям першої групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

– Нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, зокрема і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.

– Використовувати програмні РРО можна буде з 19.04.2020 р.

– З жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку першої групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності — продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

– З 01.01.2021 р. використання РРО буде обов’язковим для  фізичних осіб платників єдиного податку другої, третьої, четвертої груп незалежно від видів діяльності.

Вісник ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X