Головна » Бухгалтеру » Консультації » ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК 2022: кому та скільки сплачувати
Консультації

ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК 2022: кому та скільки сплачувати

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

У 2022 році критерії визнання ТЗ об’єктом оподаткування НЕ ЗМІНИЛИСЯ, однак вартість ТЗ, за які слід платити податок, збільшилась.

 Єдина зміна в порядку оподаткування транспортним податком полягає у тому, що податкове повідомлення-рішення про сплату суми та відповідні платіжні реквізити, що надсилаються платнику податку – фізичній особі, тепер повинні містити щодо кожного з об’єктів, зокрема, але не виключно, інформацію про транспортний засіб:

  1. марка
  2. модель
  3. об’єм циліндрів двигуна (куб. см)
  4. рік випуску 
  5. розмір ставки податку.

Мінекономіки оприлюднило перелік легкових автомобілів, які підлягають обкладенню транспортним податком у 2022 році. Серед них: Aston Martin, Bentley, Porsche, Lamborghini, Ferrari, Cadillac, Maserati, Lexus, Rolls-Royce, Mercedes-Benz, Land Rover, BMW тощо.

Власники люксових автівок у цьому році сплачують транспортний податок за автівки з 2017 року випуску (включно), середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (2 437 500,00грн).

Як визначити вартість авто

 Перелік авто, який розміщено на сайті Мінекономіки.

Ставка податку становить 25 000 гривень на рік, терміни сплати – протягом 60 днів з дня вручення рішення/повідомлення.

Платниками є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ є об’єктами оподаткування.

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 Харківський окружний адміністративний суд в рішенні від 25.09.2019 року №520/5882/19 зазначив: оскільки у переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком певної марки автомобіля або певні параметри не вказані, то зареєстрований за позивачем автомобіль не може вважатися об’єктом оподаткування транспортним податком у розумінні пп. 267.2.1 ПКУ. 

Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X