Головна » Бухгалтеру » Консультації » Транспотний податок: кому,куди, коли?..
Консультації

Транспотний податок: кому,куди, коли?..

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Сплата транспортного податку та подання звітності з цього податку регулюється ст. 267 Податкового кодексу України.

Платники транспортного податку 

є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі:

  • з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно);
  • середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається Мінекономрозвитку за методикою, затвердженою Кабміном, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Як розрахувати ринкову вартість авто

Для розрахунку ринкової вартості використовуються такі дані: марка, модель, рік випуску, тип двигуна, об’єм двигуна, тип коробки передач, пробіг.

Визначення ринкової вартості автомобіля здійснює Мінекономіки. Воно публікує такі дані до 1 лютого по кожній марці авто у відкритому доступі. Також можна скористатись калькулятором розрахунку середньоринкової вартості легкових автомобілів.

Отже, у 2019 році транспортний податок повинні сплачувати власники нових авто (до 5-ти років включно), середьоринкова вартість яких становить понад 1 564 875 грн. (4173 х 375). Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування транспортним податком (п. 267.4 ПКУ).

Звітний податковий період 

дорівнює календарному року.

З автомобілів фізичних осіб обчислення суми податку здійснює контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку та надсилає такому платнику до 1 липня звітного року податкове повідомлення-рішення.

Юридичні особи – платники податку самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування податкову декларацію з транспортного податку, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (п. 267.6.4 ПКУ).

Де транспортний податок сплачується?

 За місцем реєстрації автомобіля:

  •  фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
  •  юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Щодо придбаних протягом року автомобілів, які підпадають під вимоги оподаткування транспортним податком, декларація юридичною особою подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

Оскільки з 1.01.2019 встановлено новий розмір “мінімалки” (4173 грн), змінився і прохідний поріг для “елітних” автомобілів: тепер його розмір становить 1 564 875 гривень (або близько 55 888 доларів США). Дізнатися, чи ваша машина є в офіційному списку тих, що підпадають під оподаткування, можна на сторінці Мінекономрозвитку.

Декларація з транспортного податку

Платники податку — юрособи самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього самого року подають податківцям за місцем реєстрації легкового автомобіля декларацію із розподілом річної суми на рівні частки поквартально (пп.267.6.4 ПКУ).

Щодо легкового автомобіля, придбаного протягом року, юрособа — платник податку подає декларацію протягом місяця із дня виникнення права власності на нього, а податок сплачує з місяця, в якому виникло таке право власності.

Податкова декларація з транспортного податку в різних програмах із подання звітності із кодом – (J0303602)

Насамкінець кілька роз’яснень від податківців щодо сплати транспортного податку та подання декларації. Так, в ІПК ДФС від 16.02.2018 р. № 647/6/99-99-12-02-03-15/ІПК контролери нагадали, що відповідно до п.24 Порядку № 1388 реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи. При цьому в реєстраційних документах, зокрема, зазначається місцезнаходження стоянки юрособи, за якою реєструється транспортний засіб.


Поділіться з друзями - підтримайте проект