Головна » Бухгалтеру » Консультації » Транспотний податок: кому,куди, коли?..
Консультації

Транспотний податок: кому,куди, коли?..

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Сплата транспортного податку та подання звітності з цього податку регулюється ст. 267 Податкового кодексу України.

Платники транспортного податку 

є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі:

  • з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно);
  • середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається Мінекономрозвитку за методикою, затвердженою Кабміном, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Як розрахувати ринкову вартість авто

Для розрахунку ринкової вартості використовуються такі дані: марка, модель, рік випуску, тип двигуна, об’єм двигуна, тип коробки передач, пробіг.

Визначення ринкової вартості автомобіля здійснює Мінекономіки. Воно публікує такі дані до 1 лютого по кожній марці авто у відкритому доступі. Також можна скористатись калькулятором розрахунку середньоринкової вартості легкових автомобілів.

Отже, у 2019 році транспортний податок повинні сплачувати власники нових авто (до 5-ти років включно), середьоринкова вартість яких становить понад 1 564 875 грн. (4173 х 375). Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування транспортним податком (п. 267.4 ПКУ).

Звітний податковий період 

дорівнює календарному року.

З автомобілів фізичних осіб обчислення суми податку здійснює контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку та надсилає такому платнику до 1 липня звітного року податкове повідомлення-рішення.

Читати по темі:  Оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм (піднайм)

Юридичні особи – платники податку самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування податкову декларацію з транспортного податку, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (п. 267.6.4 ПКУ).

Де транспортний податок сплачується?

 За місцем реєстрації автомобіля:

  •  фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
  •  юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Щодо придбаних протягом року автомобілів, які підпадають під вимоги оподаткування транспортним податком, декларація юридичною особою подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

Оскільки з 1.01.2019 встановлено новий розмір «мінімалки» (4173 грн), змінився і прохідний поріг для «елітних» автомобілів: тепер його розмір становить 1 564 875 гривень (або близько 55 888 доларів США). Дізнатися, чи ваша машина є в офіційному списку тих, що підпадають під оподаткування, можна на сторінці Мінекономрозвитку.

Декларація з транспортного податку

Платники податку — юрособи самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього самого року подають податківцям за місцем реєстрації легкового автомобіля декларацію із розподілом річної суми на рівні частки поквартально (пп.267.6.4 ПКУ).

Щодо легкового автомобіля, придбаного протягом року, юрособа — платник податку подає декларацію протягом місяця із дня виникнення права власності на нього, а податок сплачує з місяця, в якому виникло таке право власності.

Читати по темі:  Самые большие стереотипы об ответственности за неуплату налогов

Податкова декларація з транспортного податку в різних програмах із подання звітності із кодом — (J0303602)

Насамкінець кілька роз’яснень від податківців щодо сплати транспортного податку та подання декларації. Так, в ІПК ДФС від 16.02.2018 р. № 647/6/99-99-12-02-03-15/ІПК контролери нагадали, що відповідно до п.24 Порядку № 1388 реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи. При цьому в реєстраційних документах, зокрема, зазначається місцезнаходження стоянки юрособи, за якою реєструється транспортний засіб.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

2 × 3 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Події

січень, 2020

Реклама

Random Quote

Конторская книга одной небезызвестной конторы содержала всего две графы:

«Приход» и «В расход»

— А. Марков
X

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: