Головна » Бухгалтеру » Консультації » Удосконалено форму податкового повідомлення-рішення
Держоргани інформують Консультації

Удосконалено форму податкового повідомлення-рішення

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX внесено низку змін до Податкового кодексу України  (далі-Кодексу) в частині  удосконалення форми податкового повідомлення-рішення у зв’язку з реформуванням інституту відповідальності платника податків.

Так, податкове повідомлення-рішення доповнено обов’язковим елементом-мотиваційною частиною, в якій контролюючий орган буде не тільки  обгрунтовувати свою позицію, а також спростовувати аргументацію  платника податків.

Наказом Мінфіну  від 31.12.2020р. №846 внесено зміни  до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень  платникам податків (далі-Порядок). Даний Порядок виклали у новій редакції, Наказ  запрацює через 15 днів з дня його офіційного  опублікування.

Вищевказаний  Порядок  визначає форму  та порядок  надіслання  (вручення) контролюючими органами податкових повідомлень-рішень   платникам податків, передбачає відображення  у формах податкових повідомлень-рішень  інформації щодо права  платника податків подавати  скаргу разом з клопотанням  про поновлення  скарги в адміністративному порядку  та копіями  підтверджених документів  поважності причин його пропуску.

Порядок  забезпечує  виконання  п.56  підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу  в частині прийняття   за результатами перевірок, що були розпочаті  до 1 січня 2021 року, податкових повідомлень-рішень, а також  їх оскарження  за правилами Кодексу, що діяли до 1 січня 2021 року, за перевірками, які розпочаті  після 1 січня 2021 року, передбачено  прийняття податкових повідомлень-рішень та їх оскарження за правилами, що діють після 1 січня 2021 року.

Окрім того, запроваджено  окремі форми податкового повідомлення-рішення, які застосовуються  у разі встановлення:

  1. порушення порядку  реєстрації  акцизних накладних та розрахунків коригування до таких  акцизних накладних у Єдиному реєстрі  акцизних накладних (ст.1202 Кодексу);
  2. фактів завищення сум ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету, заявлених у податкових деклараціях, зокрема при використанні права на податкову знижку.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X