Головна » На правах реклами » Україна зуміла відновити експорт електроенергії, і за це маємо дякувати ППО, — Кацуба
На правах реклами

Україна зуміла відновити експорт електроенергії, і за це маємо дякувати ППО, — Кацуба

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Цієї зими Україна зуміла захистити енергетичну і промислову інфраструктуру, що дозволило відновити експорт електроенергії вже у січні 2024 року

Про це у своїй колонці пише підприємець і експерт у сфері енергетики Олександр Кацуба. 

Коли у січні 2024 через морози промисловість збільшила споживання на 27%, а приватні споживачі майже на 14%, Україна все одно мала достатній профіцит виробництва електроенергії, щоб поновити її експорт. Україна продавала електрику у Словаччину, Угорщину, Польщу, Молдову та Румунію. З початку січня 2024 року комерційний чистий імпорт в Україну скоротився майже вдвічі, а в середині лютого чистий експорт став позитивним, розповідає експерт. 

Досягти цього результату допомогли відновлення після пошкоджень понад 2 ГВт потужностей енергогенерації, розширення енергетичного обміну з ЄС, робота енергетики з децентралізації енергопостачання. Але головний внесок зробили посилення ППО і бійці, які в ППО служать. Зараз Україна має велику кількість іноземного озброєння, яке використовується паралельно зі зразками радянських часів. 

Крім західної допомоги, з російськими дронами та ракетами допомагають боротися мобільні групи ППО, маскування та посилення об’єктів критичної інфраструктури. Це — головний фактор успішної для нас зими, резюмує Кацуба. 

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка