Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Упровадження е-аудиту: Підвищення ефективності та точності відбору платників та операцій для проведення податкових перевірок
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Упровадження е-аудиту: Підвищення ефективності та точності відбору платників та операцій для проведення податкових перевірок

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Законодавці не зупиняються! Впровадження е-лікарняних, е-трудових, а тепер впровадженяя е-аудиту.

Потреба впровадження сучасних новітніх підходів до адміністрування встановлених законодавством України податків і зборів обумовлюється формуванням податкової культури в Україні , котра має достатньо низький рівень переконання населення в необхідності сплати податків. Такого амбіційного результату очікують законодавці.

Тому впровадження подання стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) сприятиме:

  • підвищенню ефективності та якості адміністрування великих платників податків;
  • удосконаленню ризик-орієнтованих підходів на доперевірочному та перевірочному етапах;
  • підвищенню швидкості, точності та ефективності результатів перевірок;
  • створенню можливостей для платників податків щодо самоперевірки поданої податкової звітності;
  • зменшенню кількості податкових запитів до платників податків;
  • зменшенню податкових правопорушень та судових спорів;
  • зменшенню особистих контактів між платником податків та контролюючим органом, зниженню впливу «людського фактора».

Крім того, систематизований аналіз інформації, що передається від платника податків до контролюючого органу, створить додаткові можливості для виявлення тенденцій у здійсненні податкових правопорушень з метою їх оперативного попередження.

Проектом акта пропонується

Внести зміни до Податкового кодексу України в частині обов’язку платників податків  подавати до органів ДПС  експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також зміни у фінансово-господарському стані платника податків за звітний (податковий) рік у вигляді стандартного аудиторського файла (SAF-T) протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Такий обов’язок виникає у великих платників податків з 01.01.2025, а у платників, визначених статтею 180 Податкового кодексу України , всі решта– з 01.01.2027.

Упровадження е-аудиту як сучасної форми податкової перевірки суб’єктів господарювання приведе до більш ефективного виконання покладених на податкові органи функцій та вирішить суперечливі моменти у взаєминах між платниками податків і податковими органами і, як наслідок, сприятиме зменшенню тиску на бізнес, посиленню захисту прав і законних інтересів платників податків, підвищенню привабливості ведення бізнесу в Україні, покращенню інвестиційного клімату в Україні.

Проєкт оприлюднено для обговорення на сайті МінФіну


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X