Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Ура, збільшення зарплати!…. депутатам…
Ініціативи законотворців

Ура, збільшення зарплати!…. депутатам…

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Народні депутати планують збільшити собі зарплати, врегулювавши ситуацію з їх нарахуванням. Нещодавно у Верховній Раді України був зареєстрований проект постанови №7172, згідно з яким нардепи пропонують підвищити собі заробітну плату.

Які зміни плануються

Зарплату нардепам налічують як держслужбовцям, хоча цього статусу у них вже немає з 1 січня 2016 року через ухвалений закон “Про державну службу”. Одним з авторів нової постанови №7172 став Павло Пинзеник, якій зауважив, що зараз немає чіткого регулювання суми заробітної плати парламентаріїв.

Станом на сьогодні посадових окладів для народних депутатів немає, тому що посадовий оклад встановлюється рішенням Верховної Ради, а такого рішення вона не приймала“, – прокоментував ситуацію Пинзеник.

Саме тому в постанові пропонується встановити розмір окладу депутатам на рівні окладів членів Кабінету міністрів, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, станом на 1 січня цього року. Нагадаємо, що зараз прожитковий мінімум становить 1684 грн.

Для того, щоб вона (постанова – Ред.) мала в часі стабільність правового регулювання, робиться прив’язка до прожиткового мінімуму, який змінюється з часом, відповідно, може змінюватися розмір заробітної плати народного депутата“, – зазначив Пинзеник.

Так, згідно з постановою, планується встановитися такі оклади:

– для голови Верховної Ради 12 прожиткових мінімумів (20 208 грн);

– для першого заступника Верховної Ради 11,5 (19 366 грн);

– для заступника голови Верховної Ради 11 (18 524 грн);

– для голів комітетів Верховної Ради або керівників депутатських фракцій 10,5 (17 682 грн);

– для голів підкомітету Верховної Ради 10,3 (17 345 грн);

– для членів комітету Верхової Ради, тобто майже для всіх нардепів – 10 (16 840 грн).

Згідно з планом держбюджету-2018 прожитковий мінімум для працездатних громадян України з 1 січня майбутнього року повинен підвищитися до 1762 гривень. Таким чином, якщо буде прийнято нову постанову, автоматично зросте і оклад народних депутатів. І точно так само має відбуватися надалі. 

Наразі оклад нардепів становить 17 460 грн, якщо ж врахувати всі податки, то заробітна плата становитиме всього 13 800грн .

Як змінювалася зарплата нардепів

Останнім часом зарплати нардепів частенько зазнавали змін. До червня 2005 р. зарплата парламентарів становила від 3,5 до 4,5 тис. грн. Після цього її істотно підняли, аж до 17,5 тис. грн. Таким оклад народного депутата залишався до 2014 р., але з приходом на пост голови уряду Арсенія Яценюка його скоротили до 6 тисяч.

У квітні 2016 р. оклад знову збільшили до 17,6 тис. грн. А вже влітку того ж року нардепи збільшили свій заробіток удвічі – до 36,5 тис. грн. Але такі суми в Раді надовго не затрималися, в жовтні 2016 р. спікер парламенту Андрій Парубій скасував ці зміни і повернув нардепам оклад в 17 400 грн, яким він і залишається зараз.

за матеріалами Сьогодні

39 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X