Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Уряд посилює відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки
Держоргани інформують Консультації

Уряд посилює відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ряд схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Відповідно до законопроекту змінами передбачено, що мінімальний штраф за адміністративні правопорушення складатиме 510 грн, а максимальний — 8500 грн.

Також значно підвищується штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, “швидкої” або аварійних служб — він становитиме від 3400 до 10200 гривень.

Більше того, запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

Дані зміни запрацюють після прийняття законопроекту Парламентом.

До цього штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив для громадян від 8,5 до 119 гривень, а для посадових осіб — від 34 до 170 гривень.

“Такого “покарання” недостатньо для того, щоби мотивувати до виконання безпекових правил. Посилення відповідальності має підвищити рівень правової і громадянської свідомості посадових осіб і громадян, а також зменшити кількість правопорушень, що становлять загрозу життю і здоров’ю людей”, – прокоментував Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Крім того, Уряд наразі опрацьовує питання про законодавче врегулювання обов’язковості виділення коштів в державному та місцевих бюджетах на цільові заходи протипожежної безпеки, спрямовані на те, щоб знизити ризик пожеж у громадських та адміністративних будівлях закладів освіти, охорони здоров’я та інших.

Урядовий портал

також читайте такі матеріали по темі

Супровід перевірок органами державної служби України з надзвичайних ситуацій. Які переваги для замовника?

Які документи перевіряють інспектори ДСНС

Алгоритм проведення планової/позапланової перевірки (ДСНС)

81 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X