Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Уряд скасував дію понад 27 тисяч «старих» спецсанкцій ЗЕД
Держоргани інформують

Уряд скасував дію понад 27 тисяч «старих» спецсанкцій ЗЕД

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Кабмін постановою КМУ від 04.12.2019 р. №1180 скасував дію спеціальних санкцій, застосованих до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб’єктів господарської діяльності відповідно до статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” до 7 лютого 2019 року.

Як повідомляє Мінекономіки, це рішення практично реалізує низку заходів, направлених на валютну лібералізацію відповідно до Закону «Про валюту та валютні операції» та приводить у відповідність норми вищезгаданих законів. Важливо, що скасовуються також раніше застосовані (до введення у дію Закону України «Про валюту та валютні операції») спеціальні санкції.

«Ще один механізм тиску держави на бізнес пішов у минуле. Ми почули бізнес-спільноту та відмінили «старі» санкції, тобто скасування отримало зворотну дію. Це і є наша місія – спрощувати життя бізнесу, а не ускладнювати його», – прокоментував скасування санкцій міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Постанова набере чинності через 30 днів з дня її опублікування.

Довідково

Закон «Про зовнішньоекономічну діяльність» наділяв Мінекономіки повноваженнями накладати санкції за поданнями Державної фіскальної служби і контрольно-ревізійної служби, правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, Нацкомфінпослуг, Нацбанку або за рішенням суду.

Зокрема, за порушення законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності щодо суб’єктів ЗЕД України або іноземних суб’єктів господарської діяльності застосовувалися такі спеціальні санкції:

  • накладення штрафів у разі несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами ЗЕД та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків, пов’язаних із Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
  • застосування до суб’єктів ЗЕД та іноземних суб’єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення ЗЕД;
  • тимчасове зупинення ЗЕД, у випадках проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X