Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Урядом схвалено зміни до ПКУ в частині встановлення місячної звітності зі сплати ЄСВ та ПДФО
Держоргани інформують

Урядом схвалено зміни до ПКУ в частині встановлення місячної звітності зі сплати ЄСВ та ПДФО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Кабінет Міністрів України 29.09.2021р. схвалив проект Закону України ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб”. 

Зокрема, запропоновано внести зміни до Податкового кодексу України в частині встановлення місячної звітності зі сплати єдиного внеску і податку на доходи фізичних осіб.

Проект закону спрямований на вирішення проблеми своєчасності обчислення страхового стажу, призначення та отримання пенсійних та інших виплат за соціальним страхуванням.

Довідково

З 1 січня 2021 року відповідно до внесених змін до Податкового кодексу України та Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” для платників єдиного внеску запроваджено подання звітності про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб, яка відповідно до вимог Податкового кодексу України подається протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу, до 2021 року звітним періодом для платників єдиного внеску був календарний місяць.

Разом з тим практика реалізації у поточному році зазначених змін показала, що встановлення квартального звітного періоду спричиняє відтермінування надходження до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування інформації, що використовується для призначення пенсійних та інших виплат за соціальним страхуванням.

КМУ

Що пропонується законопроектом

Так, законопроектом пропонується змінити податковий період  з квартального на місячний для подання платниками податків.

Автори документа пояснюють, що метою прийняття акта є забезпечення своєчасності обчислення страхового стажу, призначення та отримання пенсійних та інших виплат за соціальним страхуванням.

За повідомленням СЮГ, Законопроектом пропонується внести зміни до статей 51, 170, 172-174 та 176 Податкового кодексу України в частині зміни податкового періоду з квартального на місячний для подання платниками податків, у тому числі податковими агентами, платниками єдиного внеску контролюючим органам податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, сум утриманого з них податку та сум нарахованого єдиного внеску.

Так, наприклад у статі 172 Податкового кодексу України, якою встановлюється порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів  нерухомого майна, зазначається,  що нотаріус повинен буде щомісяця подавати до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про посвідчені ним протягом звітнього місяця договори купівлі продажу (міни) між фізичними особами, включаючи інформацію про ціну таких договорів та розмір сплаченого податку у розрізі кожного договору.

33 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X