Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Увага! Під час війни ДПС не реєструватиме ПН у вихідний, якщо цей день є граничним
Держоргани інформують

Увага! Під час війни ДПС не реєструватиме ПН у вихідний, якщо цей день є граничним

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДПС наголосила, що відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН), не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Водночас, згідно з пп. 69.18 ПКУ підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 години.

Отже, у період воєнного стану платник податку не може зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної в ЄРПН у святковий чи вихідний день, у тому числі, якщо такий день є граничним днем їх реєстрації.

Від редакції: Мова йде за граничний день реєстрації ПН (15 та останній день місяця). В ці дні до війни ДПС мала реєструвати ПН, але наразі спираючись на п. 69.18 ПКУ, вважає, що не може. Тож будьте обережні та не відкладайте на останні дні, аби не було штрафів. Тобто виходить, що 31 липня не можна буде зареєструвати ПН за першу половину липня.

19 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X