Головна » Бухгалтеру » Консультації » Увага помилки! ФОП 3-ї групи термін подачі декларації спливає!
Консультації

Увага помилки! ФОП 3-ї групи термін подачі декларації спливає!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Приватні підприємці при заповненні декларацій платників єдиного податку третьої групи допускають помилки, які можуть привести до донарахування податкового зобов’язання та застосування штрафних санкцій  під час проведення камеральних перевірок контролюючими органами.

Так, поширеною помилкою є подання декларацій, в яких невірно зазначається звітний податковий період, за який подається податкова декларація.

Наприклад, якщо ФОП платник єдиного податку третьої групи (ставка 5%) подає декларацію за місяць, а не за квартал, як це визначено п. 294.1 ст. 294 ПКУ, то така декларація не вважається поданою, оскільки не відповідає звітному періоду. Тобто ФОП 3-ї групи має подавати квартальну декларацію!  

Слід зазначити, що податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм пп. 296.5 і 296.6 ст. 296 ПКУ (п.296.7 ст. 296 ПКУ).

Якщо при поданні наступної декларації платник єдиного податку в рядку «13» розділу VI Декларації визначає суму єдиного податку нарахованого за попередній звітний період (визначеної в декларації за місяць), це призводить до заниження суми податкового зобов’язання по єдиному податку, оскільки попередня декларація не вважається поданою.

В зв’язку з чим, під час проведення камеральної перевірки декларації контролюючим органом буде встановлено порушення п. 293.3 ст.293 та п. 296.7 ст.296 ПКУ, донараховано податкове зобов’язання та застосовано штрафні санкції.

З метою уникнення випадків неврахування контролюючим органом податкової звітності, слід уважно перевіряти правильність заповнення всіх обов’язкових реквізитів декларації.

Нагадаємо, що термін подачі декларації за перший квартал 2018 року спливає 10 травня 2018 року!

25 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X