Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Увага! З 13 січня 2020 року діятимуть нове платіжне доручення та правила його заповнення
Держоргани інформують

Увага! З 13 січня 2020 року діятимуть нове платіжне доручення та правила його заповнення

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Коментар до листа НБУ від 23.12.2019 р. №52-0011/67192

Нові платіжні доручення

Нацбанк нагадує, що з 13.01.2020 (включно) згідно з постановою №118 рахунок відправника / отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях СЕП має ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). 

З 13.01.2020 р., якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку форматі IBAN, а пара реквізитів у старому форматі (реквізити «Код банку (МФО)» і «Номер рахунку»), то СЕП забракує такий документ.

Зауважимо, що НБУ окремою постановою №127 виклав у новій редакції форму платіжного доручення. З нього виключено реквізит «Код банку», оскільки міжнародний номер банківського рахунка IBAN вже містить у собі цю інформацію. Це передбачено постановою №127

Нові чекові книжки

Хоч в роз’ясненні про це й не говориться, але нагадаємо, що з 13 січня 2020 р. вводиться в дію і нова форма чекової книжки. При цьому організаційні питання здійснення розрахунків із використанням чекової книжки (чека) банки регулюють внутрішніми правилами самостійно

І ще. Відповідно до п. 2 постанови НБУ №127 банки України мають право до 31 грудня 2020 року приймати до виконання чеки, у бланках яких зазначено реквізит «Код банку», форми яких наведені в Інструкції №22, без урахування змін, затверджених коментованою постановою. Але з 1 січня 2021 року банки прийматимуть вже виключно чеки, складені за стандартом IBAN, без реквізиту «Код банку».

Нові бюджетні рахунки

Окремо у листі НБУ наголосив, що у зв’язку з переходом Держказнайства на План рахунків №1203, змінюється перелік балансових рахунків, заборонених для вказання в електронних розрахункових документах СЕП для рахунків ДКСУ.

Зауважимо, що нові рахунки для сплати податків, зборів та ЄСВ, а також СЕА ПДВ та СЕА РП, вводяться в дію з 1 січня 2020 року, але почнуть застосовуватися вже з 3 січня (перший день роботи Держказначейства з клієнтами). 

Читати по темі:  ДФС: Платник податків має право перенести граничний строк подання декларацій через непереборні обставини

Звертаємо увагу! На заповнення платіжних доручень для сплати податків та ЄСВ до 12 січня перехідний варіант заповнення не поширюється. В них потрібно наводити саме рахунок за IBAN, а МФО не заповнювати.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

грудень, 2020

X