Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Увага! З 13 січня 2020 року діятимуть нове платіжне доручення та правила його заповнення
Держоргани інформують

Увага! З 13 січня 2020 року діятимуть нове платіжне доручення та правила його заповнення

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Коментар до листа НБУ від 23.12.2019 р. №52-0011/67192

Нові платіжні доручення

Нацбанк нагадує, що з 13.01.2020 (включно) згідно з постановою №118 рахунок відправника / отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях СЕП має ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). 

З 13.01.2020 р., якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку форматі IBAN, а пара реквізитів у старому форматі (реквізити «Код банку (МФО)» і «Номер рахунку»), то СЕП забракує такий документ.

Зауважимо, що НБУ окремою постановою №127 виклав у новій редакції форму платіжного доручення. З нього виключено реквізит «Код банку», оскільки міжнародний номер банківського рахунка IBAN вже містить у собі цю інформацію. Це передбачено постановою №127. 

Нові чекові книжки

Хоч в роз’ясненні про це й не говориться, але нагадаємо, що з 13 січня 2020 р. вводиться в дію і нова форма чекової книжки. При цьому організаційні питання здійснення розрахунків із використанням чекової книжки (чека) банки регулюють внутрішніми правилами самостійно

І ще. Відповідно до п. 2 постанови НБУ №127 банки України мають право до 31 грудня 2020 року приймати до виконання чеки, у бланках яких зазначено реквізит «Код банку», форми яких наведені в Інструкції №22, без урахування змін, затверджених коментованою постановою. Але з 1 січня 2021 року банки прийматимуть вже виключно чеки, складені за стандартом IBAN, без реквізиту «Код банку».

Нові бюджетні рахунки

Окремо у листі НБУ наголосив, що у зв’язку з переходом Держказнайства на План рахунків №1203, змінюється перелік балансових рахунків, заборонених для вказання в електронних розрахункових документах СЕП для рахунків ДКСУ.

Зауважимо, що нові рахунки для сплати податків, зборів та ЄСВ, а також СЕА ПДВ та СЕА РП, вводяться в дію з 1 січня 2020 року, але почнуть застосовуватися вже з 3 січня (перший день роботи Держказначейства з клієнтами). 

Звертаємо увагу! На заповнення платіжних доручень для сплати податків та ЄСВ до 12 січня перехідний варіант заповнення не поширюється. В них потрібно наводити саме рахунок за IBAN, а МФО не заповнювати

47 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X