Держоргани інформують

Увага! З 13 січня 2020 року діятимуть нове платіжне доручення та правила його заповнення

Коментар до листа НБУ від 23.12.2019 р. №52-0011/67192

Нові платіжні доручення

Нацбанк нагадує, що з 13.01.2020 (включно) згідно з постановою №118 рахунок відправника / отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях СЕП має ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). 

З 13.01.2020 р., якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку форматі IBAN, а пара реквізитів у старому форматі (реквізити «Код банку (МФО)» і «Номер рахунку»), то СЕП забракує такий документ.

Зауважимо, що НБУ окремою постановою №127 виклав у новій редакції форму платіжного доручення. З нього виключено реквізит «Код банку», оскільки міжнародний номер банківського рахунка IBAN вже містить у собі цю інформацію. Це передбачено постановою №127. 

Нові чекові книжки

Хоч в роз’ясненні про це й не говориться, але нагадаємо, що з 13 січня 2020 р. вводиться в дію і нова форма чекової книжки. При цьому організаційні питання здійснення розрахунків із використанням чекової книжки (чека) банки регулюють внутрішніми правилами самостійно

І ще. Відповідно до п. 2 постанови НБУ №127 банки України мають право до 31 грудня 2020 року приймати до виконання чеки, у бланках яких зазначено реквізит «Код банку», форми яких наведені в Інструкції №22, без урахування змін, затверджених коментованою постановою. Але з 1 січня 2021 року банки прийматимуть вже виключно чеки, складені за стандартом IBAN, без реквізиту «Код банку».

Нові бюджетні рахунки

Окремо у листі НБУ наголосив, що у зв’язку з переходом Держказнайства на План рахунків №1203, змінюється перелік балансових рахунків, заборонених для вказання в електронних розрахункових документах СЕП для рахунків ДКСУ.

Зауважимо, що нові рахунки для сплати податків, зборів та ЄСВ, а також СЕА ПДВ та СЕА РП, вводяться в дію з 1 січня 2020 року, але почнуть застосовуватися вже з 3 січня (перший день роботи Держказначейства з клієнтами). 

Звертаємо увагу! На заповнення платіжних доручень для сплати податків та ЄСВ до 12 січня перехідний варіант заповнення не поширюється. В них потрібно наводити саме рахунок за IBAN, а МФО не заповнювати

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: платежі

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

3 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

4 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

4 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

4 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

4 тижні ago