Головна » Бухгалтеру » Консультації » УВАГА! З 23 лютого виручку за допомогою РРО слід обліковувати на окремих субрахунках
Консультації

УВАГА! З 23 лютого виручку за допомогою РРО слід обліковувати на окремих субрахунках

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Мінфін наказом від 10.01.2024 №10 (зареєстрований у Міністерстві юстиції 25.01.2024 за №134/41479) вніс зміни до:

  • Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфіну від 30.11.1999 №291;
  • Порядку застосування типових форм первинного обліку об’єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів.

Їх привели у відповідність до Закону України від 30.06.2021 №1591-IX «Про платіжні послуги» у частині відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій із  надання платіжних послуг небанківськими надавачами фінансових платіжних послуг, а також до НП(С)БО.

Зокрема, рахунок 30 «Готівка» отримав додаткові субрахунки:

  • 308 «Готівка в національній валюті за операціями, проведеними  із застосуванням РРО».
  • 309 «Готівка в іноземній валюті за операціями, проведеними  із застосуванням РРО». 

Їх мають використовувати підприємства, які здійснюють готівкові операції із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Крім того, додано ще такі нові субрахунки:

  • 686 «Розрахунки за операціями з переказу», на якому ведеться облік розрахунків за операціями надання платіжних послуг надавачами фінансових платіжних послуг.
  • 706 «Дохід процентний від фінансових послуг» та 707 «Дохід комісійний від фінансових платіжних послуг». На них надавачі фінансових платіжних послуг, для яких надання таких послуги є основним видом діяльності, узагальнюють інформацію про проценти та комісійні доходи відповідно.

На субрахунку 376 «Розрахунки за позиками та кредитами» буде вестися облік розрахунків за позиками членам кредитних спілок у кредитних спілках та наданими кредитами користувачам платіжних послуг надавачами фінансових послуг (крім банків).

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. 23 лютого його було опубліковано в “Офіційному віснику”. Тож з цієї дати діють зміни.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка