Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » В Україні на 10 років запроваджено санкції проти 1С та “Парус”: Президент підписав Указ
Держоргани інформують

В Україні на 10 років запроваджено санкції проти 1С та “Парус”: Президент підписав Указ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідний Указ “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2023 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” було підписано Президентом 15 квітня. З його текстом можна ознайомитися тут.

За ним Україна офіційно запровадила санкції проти низки російських IT-компаній. До списку потрапили “Компания ВК”, “Яндекс” та “1С”.

Крім перерахованих вище організацій, під санкції також потрапили “Програмні продукти “Парус” і АТ “Ситроникс”, які спеціалізуються на автоматизації компаній, як і “1С”. Обмеження торкнулися і російського медійно-сервісного порталу “Рамблер”.

Ознайомитися з повним списком осіб, що підпали під санкції, можна тут:

фізичних осіб>>>

юридичних осіб>>>

Ці санкції запровадили на 10 років, Вони, зокрема, передбачають блокування активів, повне припинення торгових операцій та запобігання виведенню капіталів за межі України.

Указ набере чинності з дня його опублікування. Поки що його офіційно не опубліковано. 

Нагадаємо, що при введенні в дію цієї санкції ще у 2017 році  Служба безпеки України тоді заявляла, що не може змусити приватний сектор відмовитись від нині забороненого продукту російської компанії 1С, якою користуються для управління бізнесом. А представники 1С вважали рішення РНБО помилковим.

Але як цього разу розглядати ці обмеження, поки що представники 1С не вказували. 

Потім Зеленський у 2020 році продовжив дію цих обмежень.


Поділіться з друзями - підтримайте проект