Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Валютні обмеження послаблено: НБУ
Держоргани інформують

Валютні обмеження послаблено: НБУ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Нацбанк продовжує ослаблення окремих обмежень на валютному ринку України, які втратили ефективність як інструмент підтримки стабільності.

По-перше, розширено перелік випадків, коли бізнес може достроково погашати кредити і позики в іноземній валюті, отримані резидентами від нерезидентів. Достроково можна погасити кредит або позику, в реалізації якої повністю або частково бере участь іноземна держава через уповноважених ним осіб (шляхом кредитування, страхування, гарантування).

По-друге, скасовано обмеження на максимальну суму переказів іноземної валюти для операцій уповноважених банків, які вони здійснюють на підставі індивідуальних ліцензій НБУ. До сих пір максимальний ліміт за такими операціями становив 50 тис. Дол. США (в еквіваленті) протягом одного календарного місяця. Надалі банки зможуть проводити такі перекази інвалюти на суму, визначену в індивідуальної ліцензії.

Зміни передбачені постановою НБУ від 12 грудня 2017 року № 128, яка набула чинності з 14 грудня.

Також Нацбанк спростив порядок ввезення іноземної валюти в Україну в готівковій формі. Тепер українці зможуть ввозити  суму більшу за 10 тис. грн без підтверджуючих документів, тобто тільки за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Також Нацбанк уточнив, що вивезення за межі України фізичними особами-резидентами готівки в сумі понад 10 тис. Євро в еквіваленті здійснюється при наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків в банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (в випадку здійснення такої операції) на суму, що перевищує в еквіваленті 10 тис. євро. Документи, які підтверджують зняття готівки зі своїх рахунків, діють протягом 90 календарних днів.

Зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України внесено постановою НБУ № 127 від 12 грудня 2017 року, яке вступило в силу сьогодні, 14 грудня.

за повідомленнями ЮрЛіга


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X