Головна » Бухгалтеру » Консультації » Вартість послуг з лікування поки що не включається до податкової знижки
Консультації

Вартість послуг з лікування поки що не включається до податкової знижки

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Податковим кодексом України передбачено право платників податків на податкову знижку за витратами на платні послуги з лікування. Проте, скористатися таким правом фізичні особи у цьому році не зможуть.

Так, можливість включення таких сум до витрат передбачено пп. 166.3.4 п. 166.3  ст. 166 Кодексу. Зокрема, до переліку витрат включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

До таких витрат у тому числі відносять і вартість придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів), а також сума коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку інвалідом, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині-інваліду у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Зазначена вище норма Кодексу набирає чинності з 1 січня роки, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування (п. 1 розд. XIX Кодексу).

Станом на 01 січня 2018 року такий закон чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах передбачених пп. 166.3.4 Кодексу за наслідками 2017 року платникам податку не надається.

Нагадуємо, що скористатися правом на отримання податкової знижки за 2017 рік громадяни можуть до 31 грудня 2018 року включно.

9 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X