Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про зміну місця реєстрації онлайн
Держоргани інформують

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про зміну місця реєстрації онлайн

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Зовсім скоро українці зможуть змінити місце реєстрації онлайн та забути про черги, паперові довідки, спілкування з чиновниками, а чоловікам для цього не доведеться ходити у військкомати. “За” проголосувало 238 депутатів.

Що тепер?

Скасується штамп та паперова довідка про місце реєстрації до ID-картки

Територіальні громади будуть вести реєстри виключно в електронному форматі

Оформлювати пенсію, документи чи отримувати медичну допомогу можна буде, не прив’язуючись до місця реєстрації

Також місце реєстрації не даватиме людині право власності на житло, а лише повідомлятиме державу, де ви проживаєте.

Зараз послуга працює в 7 містах в експериментальному форматі і зовсім скоро стане доступною для всіх.

Також міністр цифрової трансформації Михаило Федоров прокоментував ухвалення Верховною Радою 5 листопада нового Закону «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні» (законопроект 5463).

«Знищуємо штамп у паспорті та «папірчик» до ID-картки. Не варто боятися, що загубите важливий документ, бо зареєструвати місце проживання можна буде в онлайні. Чоловікам також не доведеться ходити у військкомати для цього. Це фантастично. Замість трьох установ, 30 днів очікування та купи довідок, які і так є в держави, — одна онлайн-заява, яку розглянуть та оброблять за добу.

Спільно з Міністерство оборони України співпрацюємо, щоб реалізувати послугу з реєстрації місця проживання онлайн для усієї країни. У тому числі і для військовозобов’язаних, яким зараз потрібно відвідувати військкомати.
 
Навесні, коли ми почали змінювати застарілий формат прописки, зрозуміли, що не вистачає потужності, щоб масштабувати послугу на всю країну. Адже потрібно підключати кожен військкомат. Для цього треба закупити більше серверного обладнання і програмного забезпечення.
 
Ми звернулися до UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, і вони вирішили нам допомогти. Зробили насправді максимум, бо серед пандемії знайшли потрібне нам обладнання для того, щоб привезти його в Міноборони.
Працюємо також над послугою з присвоєння військовозобов’язаним номера в Єдиному державному реєстрі військовозобов’язаних, призовників та резервістів для того, щоб не треба було йти у військкомат, коли ви хочете змінити місце проживання, а зробити все в онлайні.
 
Цього тижня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт, який дозволить людям реєструвати своє проживання в онлайні, без довідки носити ID-картку та скасовує штамп у паспорті про місце реєстрації.
 
25 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X