Зараз ведеться робота для того, щоб запустити систему превентивної верифікації. Тобто органи, що здійснюють і призначають державні виплати, будуть отримувати інформацію щодо відповідності заявника вимогам для призначення допомоги ще до ухвалення відповідного рішення. До такої інформації може відноситися, зокрема, достовірність і повнота наданих заявником даних.
Загальне представлення роботи системи верифікації провів перший заступник міністра фінансів Денис Улютін. На початку він одразу звернув увагу на наступне:
«Більшість неправильно розуміє ціль верифікації – це не бажання у когось забрати виплати, комусь зупинити виплати чи когось перевірити. Безпосередня мета верифікації – це підвищення адресності державних виплат (щоб виплату отримував саме той, хто її потребує) і це забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, оскільки, як ми всі розуміємо, кошти у нас завжди скінченні, а бажання – нескінченні».
На сьогоднішній день верифікація права на отримання державних виплат проводиться переважним чином за наступними критеріями:
Загалом за 2020 рік Мінфін провів верифікацію державних виплат на суму понад 450 млрд гривень, із них у виплатах на 4 млрд було виявлено невідповідності у реєстрах, які в подальшому усунули. Також невідповідності було виявлено у виплатах на суму 1,6 млрд грн, щодо яких було ухвалено рекомендації про проведення додаткових перевірок. Втім, даних щодо того, скільки саме неправомірних виплат вдалося повернути до держбюджету, Денис Улютін не навів. Але він назвав 7 конкретних випадків, коли було виявлено неточності, що призвели до повернення коштів:
У свою чергу, за інформацією Пенсійного фонду, за 2020 рік унаслідок відповідних рекомендацій Мінфіну було припинено нарахування пенсій лише 12 пенсійними справами. В інших випадках підстав для припинення виплат не було виявлено. Заступник міністра соціальної політики доповнив цю інформацію твердженням про те, що загалом лише у 3-5% випадків, коли Мінфін надає рекомендації про додаткові перевірки, така перевірка приходить до висновку щодо неправомірності призначення виплат.
Верифікація виплат від Фонду соціального страхування України має забезпечити цільове використання коштів та мінімізувати ризик помилок при здійсненні виплат.
При цьому, верифікація не вплине на строки фінансування матеріального забезпечення від Фонду.
Найближчим часом буде опрацьовано технічні питання інформаційного обміну для проведення верифікації, підписано відповідний протокол і оновлений договір із Міністерством фінансів України, а також розроблено механізм надання рекомендацій у разі виявлення невідповідностей даних.
Про це було домовлено на ініційованій Міністерством соціальної політики робочій нараді 10 березня. Участь у заході взяли представники ФССУ, Міністерства фінансів і Міністерства соцполітики.
Також під час круглого столу Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 11 березня було обговорено прогрес і проблемні питання впровадження верифікації.
Верифікація виплат буде здійснюватись для всіх видів матеріального забезпечення і страхових виплат Фонду соціального страхування України. Зокрема, буде впроваджено механізми превентивної верифікації, яка дозволить упередити здійснення нецільових видатків.
Новейшие смартфоны требуют особого внимания к их сохранности из-за высокой стоимости и хрупкой конструкции. Качественный…
У світі стрімкої цифрової трансформації бізнесу компанії дедалі частіше відмовляються від традиційної телефонії на користь…
Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…
ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…
Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…
Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…