Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Верифікація Державних виплат: верифікація лікарняних
Ініціативи законотворців

Верифікація Державних виплат: верифікація лікарняних

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Зараз ведеться робота для того, щоб запустити систему превентивної верифікації. Тобто органи, що здійснюють і призначають державні виплати, будуть отримувати інформацію щодо відповідності заявника вимогам для призначення допомоги ще до ухвалення відповідного рішення. До такої інформації може відноситися, зокрема, достовірність і повнота наданих заявником даних.

Загальне представлення роботи системи верифікації провів перший заступник міністра фінансів Денис Улютін. На початку він одразу звернув увагу на наступне:

«Більшість неправильно розуміє ціль верифікації – це не бажання у когось забрати виплати, комусь зупинити виплати чи когось перевірити. Безпосередня мета верифікації – це підвищення адресності державних виплат (щоб виплату отримував саме той, хто її потребує) і це забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, оскільки, як ми всі розуміємо, кошти у нас завжди скінченні, а бажання – нескінченні».

На сьогоднішній день верифікація права на отримання державних виплат проводиться переважним чином за наступними критеріями:

 • Здійснення купівлі земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будматеріалів, інших товарів і послуг, вартість яких перевищує 50 тисяч гривень;
 • Наявність у родини транспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше 5 років (для отримувачів субсидій) та менше 15 років (для отримувачів допомоги);
 • Наявність актового запису про смерть отримувача виплат;
 • Одночасне отримання особою різних державних виплат, які не можуть бути призначені одночасно;
 • Набуття безробітною особою статусу працездатної або призначення їй пенсії;
 • Наявність на депозиті коштів у сумі понад 25 прожиткових мінімумів (для ВПО);
 • Отримання державної виплати за різними адресами.

Загалом за 2020 рік Мінфін провів верифікацію державних виплат на суму понад 450 млрд гривень, із них у виплатах на 4 млрд було виявлено невідповідності у реєстрах, які в подальшому усунули. Також невідповідності було виявлено у виплатах на суму 1,6 млрд грн, щодо яких було ухвалено рекомендації про проведення додаткових перевірок. Втім, даних щодо того, скільки саме неправомірних виплат вдалося повернути до держбюджету, Денис Улютін не навів. Але він назвав 7 конкретних випадків, коли було виявлено неточності, що призвели до повернення коштів:

 • У малозабезпеченої родини було 2 автомобілі – повернуто 170 тисяч грн;
 • У малозабезпеченої родини було 2 будинки – повернуто 44 тисячі грн;
 • У малозабезпеченої родини є майно (трактор), за рахунок якого вони можуть отримувати дохід – повернуто 46 тисяч грн;
 • Особа була членом одразу двох домогосподарств, що отримували субсидію – повернуто 39 тисяч грн;
 • Пенсію виплачували померлій майже пів року тому особі – повернуто 70 тисяч грн;
 • Отримувач субсидії оплатив розмитнення авто на 55,6 тисяч гривень – повернуто 30 тисяч грн;
 • Отримувач субсидії оплатив готель в Амстердамі на суму 120 тисяч гривень – повернуто 18 тисяч грн.

У свою чергу, за інформацією Пенсійного фонду, за 2020 рік унаслідок відповідних рекомендацій Мінфіну було припинено нарахування пенсій лише 12 пенсійними справами. В інших випадках підстав для припинення виплат не було виявлено. Заступник міністра соціальної політики доповнив цю інформацію твердженням про те, що загалом лише у 3-5% випадків, коли Мінфін надає рекомендації про додаткові перевірки, така перевірка приходить до висновку щодо неправомірності призначення виплат.

Допомоги по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах будуть проходити процес верифікації.

 Верифікація виплат від Фонду соціального страхування України має забезпечити цільове використання коштів та мінімізувати ризик помилок при здійсненні виплат.
 При цьому, верифікація не вплине на строки фінансування матеріального забезпечення від Фонду.

Найближчим часом буде опрацьовано технічні питання інформаційного обміну для проведення верифікації, підписано відповідний протокол і оновлений договір із Міністерством фінансів України, а також розроблено механізм надання рекомендацій у разі виявлення невідповідностей даних.

Про це було домовлено на ініційованій Міністерством соціальної політики робочій нараді 10 березня. Участь у заході взяли представники ФССУ, Міністерства фінансів і Міністерства соцполітики.

Також під час круглого столу Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 11 березня було обговорено прогрес і проблемні питання впровадження верифікації.

Верифікація виплат буде здійснюватись для всіх видів матеріального забезпечення і страхових виплат Фонду соціального страхування України. Зокрема, буде впроваджено механізми превентивної верифікації, яка дозволить упередити здійснення нецільових видатків.

За новинами

3 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X