Головна » Бухгалтеру » Консультації » Відсьогодні юр. особи та ФОП несуть гривневу відповідальність за недотримання карантинних норм своїх клієнтів.
Консультації

Відсьогодні юр. особи та ФОП несуть гривневу відповідальність за недотримання карантинних норм своїх клієнтів.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 14 січня, набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”від 17.12.2020 р. № 1113-IX .

Законом внесено зміни до ст.ст. 46, 47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» якими визначається, що фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 400 грн до 5 100 грн) встановлюються для юридичної особи, фізичної особи-підприємця за:

  1. допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлений самостійно, та/або
  2.  відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення);
  3. обслуговування споживачів у період дії карантину працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо фізичною особою – підприємцем без вдягнутих засобів індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот.

Повноваження складати постанови про накладення штрафів та застосовувати фінансові санкції покладено на уповноважених посадових осіб територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

48 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X