Головна » Бухгалтеру » Консультації » Відбір до плану-графіка ризикових платників: ким чином та кого?
Консультації

Відбір до плану-графіка ризикових платників: ким чином та кого?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Основними завданнями підрозділів податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ДПС на сьогоднішній день є подолання ризиків у системі аудиту, виявлення не посередників, а конкретних замовників послуг схем мінімізації, зменшення адміністративного тиску на бізнес.

Відбір до плану-графіка ризикових платників здійснюється автоматично засобами ІТС «Податковий блок», завдяки якій до контролю відбираються винятково найбільш ризикові суб’єкти господарювання.

План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік оприлюднено на офіційному сайті Державної податкової служби України 24.12.2019.

Засобами інформаційних систем ДПС до плану-графіка на 2020 рік відібрано підприємства, які мають ризики високого та середнього ступенів.

Ризики високого ступеня визначалися за такими критеріями:

  • наявність інформації правоохоронних органів, структурних підрозділів органів ДПС про ухилення від оподаткування та/або щодо взаємовідносин із платниками податків;
  • наявність відносин з контрагентами, які знаходяться в розшуку, або ліквідовані, або визнані банкрутами;
  • наявність інформації про не підтвердження реального здійснення операції з придбання та інші.

Ризики середнього ступеня визначалися за наступними критеріями:

  • нарахування та виплата доходів за ознакою 157 (дохід, виплачений самозайнятій особі);
  • невідповідність даних звітності реєстратора розрахункових операцій та обсягів постачання, зазначених у деклараціях з податку на додану вартість, та інші.

У зв’язку з введенням в дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок платників податків, ДПС здійснено коригування плану-графіка на 2020 рік, у частині перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіка мали розпочатися у періоді з 18 березня по місяць закінчення карантину та не були розпочаті на день набрання чинності Законом України від 17.03.2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Відкоригований план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік додатково буде оприлюднено на офіційному сайті Державної податкової служби України.

ДПС

24 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X