Головна » Бухгалтеру » Консультації » Відображення коду УКТ ЗЕД в податкових накладних: поради від податківців
Консультації

Відображення коду УКТ ЗЕД в податкових накладних: поради від податківців

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
Питання правильного визначення коду УКТ ЗЕД на сьогодні дуже актуальне, тому фахівці податкової вирішили узагальнити інформацію з цього питання і ось що ми маємо на сьогодні.
  1. Для визначення коду УКТ ЗЕД можна подати індивідуальний запит платника податків до митного органу. Але компетенція митних органів з визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД поширюється тільки на ситуації їх митного оформлення (ст. 69 Митного кодексу України).
  2. Якщо йдеться про не підакцизний або імпортний товари, тобто про звичайний товар, то:
  •  за кодом УКТ ЗЕД /ДКПП можна звернутися до постачальника;
  •  визначити його самостійно.
  1. На офіційному порталі Державної фіскальної служби України є повідомлення — звернення до платників ПДВ, згідно якого виробники товару, яким складно, зважаючи на особливості товару, визначати код УКТ ЗЕД на той, або інший товар самостійно, можуть звернутися в Торгово-промислову палату України.
У Торгово-промисловій палаті вказана послуга є платною.
  1. Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України радить у випадках проблем з визначення коду звертатись до фіскальної служби за індивідуальною податковою консультацією або до ТПП.
  1. Є ряд платників, по товарах яких код у класифікаторі відсутній або однозначно визначити код є ускладненим навіть на рівні ТПП. В даному випадку є ризик неправильного зазначення коду у податкових накладних та при порівнянні на рівні ДФС у накладних кодів платників які продають подібні товари, це скоріш за все буде вважатись помилкою.
Податківці звертають увагу платників податків на те, що цього року не застосовуються штрафні санкції за помилки щодо кодів. Згідно з п. 351, підр. 2, розділу  ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України до 31 грудня 2017 року не застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 1201.3 ст. 1201ПКУ, за помилки, допущені в податковій накладній під час зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та/або коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

(за матеріалами проекту «Допомога платнику» ГУ ДФС у Черкаській області)

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

13 − тринадцать =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Начинайте с малого. Если дела пойдут, наращивайте большую позицию

Відображення коду УКТ ЗЕД в податкових накладних: поради від податківців

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом