Головна » Бухгалтеру » Консультації » Відповідальність за порушення пов’язані з заповненням та подачею форми 1ДФ
Авторские Консультації

Відповідальність за порушення пов’язані з заповненням та подачею форми 1ДФ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Перед тим, як почати розбирати більш детально які штрафи і за що, на Вас можуть накласти, дамо посилання на  пункт ПКУ, який стосується безпосередньо нашого питання п.119.2 ПКУ.Цю норму наврядчи можна вважати зрозумілою на вісі 100 %, як в принципі весь ПКУ :), а коли трактувати норми ПКУ береться ДФС, то тоді ситуація погіршується ще більше.Отже узагальнимо інформацію. Основні правила застосування санкцій, пов’язаних з формою 1ДФ виглядають так:
  1. Якщо ви не подали форму 1ДФ, або подали її невчасно - штраф буде в обов’язковому порядку;
  2. Коли ви подали форму 1ДФ, але забули вказати якісь дані про доходи - штраф буде;
  3. Якщо ви допустили якусь помилку, яка не привела к збільшенню (зменшенню) податкових зобов’язань, ні к зміні платника податків - штрафа не буде;
  4. Якщо помилка призвела до зміни суми ПДФО, або до зміни платника податку то є два варіанти розвитку подій:
  • відсутність штрафу - якщо помилка виправляється в ході перерахунку податкових зобов’язань передбачених п.169.4 ПКУ і дотриманні вимог ст.50 ПКУ;
  • штраф буде при самостійному виправленні помилки не в ході перерахунки або в результаті перевірки контролюючими органами.
Стосовно військового збору ситуація більш заплутана. Теоретично до нього мають застосовуватись ті ж правила, що і до ПДФО, але податківці так не вважають. (категорія 103.26 ЗІР).ВАЖЛИВО: при виправленні помилок в 1ДФ (при проведенні перерахунку) 3% штраф від суми заниження податкових зобов’язань не платиться.Здавалось все просто: виявили помилку, виправили її в результаті перерахунку і спіть спокійно. Як би не так.ДФСовці вважають, що звільнення від штрафу стосується лише обов’язкового перерахунку (тобто стосується лише доходів у вигляді заробітної плати. При цьому під перерахунком вони розуміють перенесення перехідних виплати по місяцям, а не виправлення будь-яких помилок.
Читати по темі:  Розмір добових в 2017 році
З цим погодитись дуже важко, звісно якщо ви не любите платити штрафні санкції до бюджету :)

Адміністративна відповідальність.

Окрім фінансових санкцій в деяких випадках може накладатися і адмінштраф в розмірі від 34 до 51 грн. за неповідомлення податковій інспекції про доходи громадян на посадових осіб підприємства. А за повторне порушення на протязі року - від 51 до 85 грн. Накладання такого штрафу обмежено в часі. Якщо справа розглядається через суд - на протязі 3-х місяців з дня скоєння правопорушення. Якщо цей строк пройшов то права накладати на вас штраф вже немає.Отже:
  1. За неподання (несвоєчасне) подання форми 1ДФ - штраф 510,00 грн (за повторне - 1020 грн);
  2. При поданні уточнюючого розрахунку штраф буде в тому випадку, якщо помилка призвела до зміни суми ПДФО (ВЗ) чи к зміні платника податку;
  3. Якщо помилка виправляється в результаті перерахунку по ПДФО - штрафа не буде. ВЗ це не стосується;
  4. За неповідомлення органів ДФС про доходи громадян - може бути накладений штраф - від 51 до 85 грн (максимальний строк - 3 місяці з дня скоєнення правопорушення).
Автор статті: бухгалтер-експерт Піскун А.Є.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Мітки

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Не вся та прибыль, которая попала в кошелек или на счет

Відповідальність за порушення пов’язані з заповненням та подачею форми 1ДФ

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом