Головна » Бухгалтеру » Консультації » Відповідальність за порушення пов’язані з заповненням та подачею форми 1ДФ
Авторские Консультації

Відповідальність за порушення пов’язані з заповненням та подачею форми 1ДФ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Перед тим, як почати розбирати більш детально які штрафи і за що, на Вас можуть накласти, дамо посилання на  пункт ПКУ, який стосується безпосередньо нашого питання п.119.2 ПКУ.

Цю норму наврядчи можна вважати зрозумілою на вісі 100 %, як в принципі весь ПКУ :), а коли трактувати норми ПКУ береться ДФС, то тоді ситуація погіршується ще більше.

Отже узагальнимо інформацію. Основні правила застосування санкцій, пов’язаних з формою 1ДФ виглядають так:

  1. Якщо ви не подали форму 1ДФ, або подали її невчасно – штраф буде в обов’язковому порядку;
  2. Коли ви подали форму 1ДФ, але забули вказати якісь дані про доходи – штраф буде;
  3. Якщо ви допустили якусь помилку, яка не привела к збільшенню (зменшенню) податкових зобов’язань, ні к зміні платника податків – штрафа не буде;
  4. Якщо помилка призвела до зміни суми ПДФО, або до зміни платника податку то є два варіанти розвитку подій:
  • відсутність штрафу – якщо помилка виправляється в ході перерахунку податкових зобов’язань передбачених п.169.4 ПКУ і дотриманні вимог ст.50 ПКУ;
  • штраф буде при самостійному виправленні помилки не в ході перерахунки або в результаті перевірки контролюючими органами.

Стосовно військового збору ситуація більш заплутана. Теоретично до нього мають застосовуватись ті ж правила, що і до ПДФО, але податківці так не вважають. (категорія 103.26 ЗІР).

ВАЖЛИВО: при виправленні помилок в 1ДФ (при проведенні перерахунку) 3% штраф від суми заниження податкових зобов’язань не платиться.

Здавалось все просто: виявили помилку, виправили її в результаті перерахунку і спіть спокійно. Як би не так.

ДФСовці вважають, що звільнення від штрафу стосується лише обов’язкового перерахунку (тобто стосується лише доходів у вигляді заробітної плати. При цьому під перерахунком вони розуміють перенесення перехідних виплати по місяцям, а не виправлення будь-яких помилок.

З цим погодитись дуже важко, звісно якщо ви не любите платити штрафні санкції до бюджету :)

Адміністративна відповідальність.

Окрім фінансових санкцій в деяких випадках може накладатися і адмінштраф в розмірі від 34 до 51 грн. за неповідомлення податковій інспекції про доходи громадян на посадових осіб підприємства. А за повторне порушення на протязі року – від 51 до 85 грн. Накладання такого штрафу обмежено в часі. Якщо справа розглядається через суд – на протязі 3-х місяців з дня скоєння правопорушення. Якщо цей строк пройшов то права накладати на вас штраф вже немає.

Отже:

  1. За неподання (несвоєчасне) подання форми 1ДФ – штраф 510,00 грн (за повторне – 1020 грн);
  2. При поданні уточнюючого розрахунку штраф буде в тому випадку, якщо помилка призвела до зміни суми ПДФО (ВЗ) чи к зміні платника податку;
  3. Якщо помилка виправляється в результаті перерахунку по ПДФО – штрафа не буде. ВЗ це не стосується;
  4. За неповідомлення органів ДФС про доходи громадян – може бути накладений штраф – від 51 до 85 грн (максимальний строк – 3 місяці з дня скоєнення правопорушення).

Автор статті: бухгалтер-експерт Піскун А.Є.

19 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X