Головна » Бухгалтеру » Консультації » Вигідна угода або пастка? Податківці вводять декларування для сім’ї в обмін на зниження ставок
Консультації

Вигідна угода або пастка? Податківці вводять декларування для сім’ї в обмін на зниження ставок

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Влада хоче змусити українців звітувати про свої доходи та витрати і обіцяють їм амністію капіталів в обмін на зниження податків. Мета – наповнити держбюджет і змусити тіньові гроші працювати на економіку країни. Експерти кажуть, що ідея не нова і побоюються протестів підприємців, які за десятки років звикли занижувати свої доходи.

У законопроекті передбачено два етапи:

  1. з 2020 року декларування тіньових капіталів і витрат стане обов’язковим для бізнесу, 
  2. з 2022 року декларування тіньових капіталів і витрат – для всіх.

Підприємці

Зільнення від відповідальності за приховані капітали, але зобов’яжуть сплатити з них 5% податків з суми, що перевищує задекларовані раніше доходи. Також доведеться показати наявність капіталу, виведеного за кордон в негрошових формах (акції, нерухомість), але з нього треба буде сплатити 9% податку.

Одночасно подадуть законопроект про приєднання України до міжнародної системи BEPS, що передбачає обмін податковою інформацією між країнами, тому приховати активи за кордоном не вийде.

Вигоди від нововведень

  1. Посімейне декларування доходів, тобто якщо в сім’ї є пільговики, непрацездатні, діти – податків треба сплатити менше, адже оподатковуваний дохід ділитиметься на всіх домочадців.
  2. При продажу квартири податок візьмуть не з усієї вирученої суми, а тільки з різниці між вартістю купівлі та продажу, 
  3. Повернення податоків із сум, витрачених на купівлю путівок на відпочинок в Україні.

Економісти кажуть, що на сьогодні всі капітали, за походженням яких не відкриті кримінальні справи, є легальними, тому може йтися тільки про гроші, зароблені після набуття чинності нового закону.

за матеріалами Сьогодні


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи за результатами 2018 року та строки сплати, визначених податкових зобов'язань

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X