Головна » Бухгалтеру » Консультації » Виготовлення та розповсюдження реклами нерезидентами: податок на доход
Консультації

Виготовлення та розповсюдження реклами нерезидентами: податок на доход

Поділіться з друзями - підтримайте проект

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ОБОВ’ЯЗОК ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ (ЮРИДИЧНІ ОСОБИ ЧИ ФІЗИЧНІ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦІ) ЩОДО СПЛАТИ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ НЕРЕЗИДЕНТА ПРИ ЗДІЙСНЕННІ
ВИПЛАТ НЕРЕЗИДЕНТАМ ЗА ВИРОБНИЦТВО ТА/АБО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ РЕКЛАМИ?

Законом № 1525 скасовано з 1 січня 2022 року норму підпункту 141.4.6 пункту 141.4 статті 141 розділу ІІІ Кодексу, яка передбачала сплату 20 відсотків податку на доходи нерезидента за виробництво та/або розповсюдження реклами. Такі операції з 1 січня 2022 року оподатковуються за загальними правилами для доходів, отриманих нерезидентом, із джерелом їх походження з України, згідно з вимогами підпунктів 141.4.1 та 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 розділу ІІІ Кодексу.

До 1 січня 2022 року резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/ або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачують податок за ставкою 20 відсотків суми таких виплат за власний рахунок.

Починаючи з 1 січня 2022 року резиденти, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи виплату доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами з джерелом його походження з України, керуються вимогами підпункту 141.4.1  пункту 141.4 статті 141 розділу ІІІ Кодексу.

Виплати нерезидентам за виробництво реклами можуть підпадати під визначення інших доходів від наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від нерезидента згідно з підпунктом «к» підпункт 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 розділу ІІІ Кодексу.

У такому випадку (якщо виплата згідно з умовами договору не підпадає під визначення інших підпунктів підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 розділу ІІІ Кодексу), зазначені виплати не є об’єктом для утримання податку на доходи нерезидента.

 

ІнфоЛист ДПС № 26


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X