Головна » Бухгалтеру » Консультації » Вимоги щодо застосування РРО по операціях із використанням платіжних карток: позиція ДПС
Консультації

Вимоги щодо застосування РРО по операціях із використанням платіжних карток: позиція ДПС

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Законом України від 20.09.2019 № 128-IX внесено зміни, зокрема і до абзацу першого статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яким визначено суб’єктів господарювання, що зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій (далі — РРО).

Це зокрема суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Згідно Закону України, від 05.04.2001 № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» електронний платіжний засіб — платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ.

Видом електронного платіжного засобу є платіжна картка.

Тобто, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця.

Якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадає під визначення «розрахункової операції». 

Разом з тим, звертаємо увагу, що у зв’язку з тим, що існує багато запитань щодо нюансів і практичних аспектів застосування РРО при проведенні таких розрахунків, законодавством передбачено забезпечення проведення роз’яснювальної роботи щодо особливостей застосування РРО, зокрема, і положень Закону України від 20.09.2019 № 128-IX.

Читати по темі:  Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (наказ ДФС № 302 від 27.04.15)

Тому ДПС пропонує слідкувати за подальшими роз’ясненнями з даного питання.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

четырнадцать − три =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Події

січень, 2020

Реклама

Random Quote

Если бы у меня было восемь часов на то, чтобы срубить дерево, я потратил бы шесть часов на то, чтобы наточить топор

— Авраам Линкольн
X

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: