Головна » Бухгалтеру » Консультації » Випадки, коли єдинник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів
Консультації

Випадки, коли єдинник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Якщо фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку порушують умови, визначені Податковим кодексом, щодо перебування на спрощеній системі оподаткування та/або перебування у відповідній групі платника єдиного податку, то такі платники зобов’язані перейти до іншої групи платника єдиного податку або на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

У фіскальному відомстві акцентують, ст. 298 пп.298.2.3 ПКУ визначено у яких випадках та в які строки платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів.

Відтак у разі перевищення:

  • протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками першої і другої груп та нездійснення переходу на застосування іншої ставки;
  • протягом календарного року обсягу доходу 5000000 грн, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи;
  • протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками третьої групи — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося перевищення.

У разі застосування платником ЄП іншого способу розрахунків, ніж в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків.

У разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.

 У разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення.

Читати по темі:  Кредиторська заборгованість: порядок оподаткування у єдинників

У разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

У разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів — в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у пп. 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

лютий, 2020

Реклама

X