Головна » Бухгалтеру » Консультації » Випадки, коли єдинник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів
Консультації

Випадки, коли єдинник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Якщо фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку порушують умови, визначені Податковим кодексом, щодо перебування на спрощеній системі оподаткування та/або перебування у відповідній групі платника єдиного податку, то такі платники зобов’язані перейти до іншої групи платника єдиного податку або на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

У фіскальному відомстві акцентують, ст. 298 пп.298.2.3 ПКУ визначено у яких випадках та в які строки платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів.

Відтак у разі перевищення:

 • протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками першої і другої груп та нездійснення переходу на застосування іншої ставки;
 • протягом календарного року обсягу доходу 5000000 грн, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи;
 • протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками третьої групи — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося перевищення.

У разі застосування платником ЄП іншого способу розрахунків, ніж в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків.

У разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.

 У разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення.

У разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

У разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів — в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у пп. 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

13 − шесть =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Опрос

Заинтересовали бы вас курсы по управлению финансами в ODOO?

Если вы хотите записаться в ближайшую группу подайте заявку заполнив форму https://forms.gle/atPAScYjWXub1ePx6

Мудра думка

Если бухгалтер нарушает правила, его штрафуют. Если нет, то облагают налогом

Ми в Instagram

 • 24
  2 недели ago by buh24comua #Б24
 • 24
  1 месяц ago by buh24comua #Б24
 •   24
  3 дня ago by buh24comua И не только в понедельник #Б24

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: