Головна » Бухгалтеру » Консультації » Виправлення помилок в декларації з ПДВ: Д2 до декларації
Консультації

Виправлення помилок в декларації з ПДВ: Д2 до декларації

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ та п. 1 розд. IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість № 21, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

При цьому згідно з п. 3 розд. IV Порядку № 21 у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Отже з метою виправлення помилки у додатку до декларації платнику потрібно подати уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ і до нього додати «уточнюючий» додаток.

При виправленні помилок у додатках до декларації

 • у заголовній частині додатків проставляється позначка «Х» навпроти поля 013 «Уточнюючий»;
 • у полі 02 вказується поточний звітний період, в якому виправляється помилка та подається уточнюючий розрахунок;
 • у полі 03 проставляється період, в якому допущена помилка.

При виправленні помилок у додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового періоду наступного звітного (податкового) періоду (Д2) (далі – Додаток 2), якщо такі помилки вплинули на показники декларації, в уточнюючому додатку 2 якщо потрібно збільшити/зменшити числові дані за рядком, який раніше вже був у додатку, зі знаком «+» або «-» уточнюємо значення цього рядка; якщо необхідно додати новий або видалити існуючий рядок додатка, то такий рядок повторюється на повну суму зі знаком «+» або «-».

При цьому під час заповнення уточнюючого розрахунку необхідно

 • до графи 4 перенести показники податкової декларації з ПДВ, додаток 2 до якої уточнюється;
 • до графи 5 перенести всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
 • у графі 6 відобразити різницю.

Якщо помилки в додатку не пов’язані з вартісними показниками додатка (наприклад, неправильно вказані ІПН, звітний податковий період, дата/номер документу (акту чи довідки), то помилка виправляється наступним чином:

 • повторюється помилковий запис, вартісні показники сторнуються (показуються зі знаком «-»), далі наводиться правильний запис щодо операції з виправленими показниками (у тому числі і вартісні дані);
 • підсумковий рядок «Усього» не заповнюється.

При цьому під час заповнення уточнюючого розрахунку необхідно

 • до графи 4 перенести показники податкової декларації з ПДВ, додаток 2 до якої уточнюється;
 • до графи 5 перенести всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок (у даному випадку вони відповідають показникам з графи 4);
 • графа 6 не заповнюється.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X