Головна » Бухгалтеру » Консультації » Виправлення помилок в річній декларації загальносистемника
Консультації

Виправлення помилок в річній декларації загальносистемника

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Якщо підприємець самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 Податкового кодексу), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації (п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу). Уточнення (виправлення) сум податкового зобов’язання здійснюється у розділі VII «Розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах» декларації.

У зазначеному розділі потрібно зазначати суму, на яку збільшується чи зменшується податкове зобов’язання з ПДФО або військового збору у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

При цьому в рядку 27 декларації зазначається сума штрафу, яка теж розраховується самостійно підприємцем у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Сума пені, нарахована підприємцем у такому випадку, зазначається ним у рядку 28 декларації, нарахування якої розпочинається після спливу 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

При чому спочатку сплачується сума штрафу із кодом 130, а потім надсилається уточнююча декларація.

ДПС

18 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X