Головна » Бухгалтеру » Консультації » Вивезення громадянами-резидентами готівки через митний кордон України: які необхідні документи
Консультації

Вивезення громадянами-резидентами готівки через митний кордон України: які необхідні документи

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Порядок переміщення (увезення, вивезення, пересилання) через митний кордон України готівки резидентами і нерезидентами визначений Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління  НБУ від 27 травня 2008 року № 148.
Згідно з положенням п. 2 глави 2 Інструкції № 148 фізична особа – резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі. 
Вивезення за межі України фізичними особами-резидентами готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро.
Документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках фізичними особами-резидентами з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття ними готівки з власних рахунків у банках.
Загальні вимоги до оформлення касових документів, на підставі яких здійснюється видача готівки з операційної каси банку визначені розд. VI Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 25 вересня 2018 року № 103, відповідно до якої готівка видається клієнтам на підставі заяви на видачу готівки (додаток 11 до Інструкції № 103).
Таким чином, у разі вивезення фізичною особою-резидентом готівки у сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, ця особа під час проходження митного контролю має надати митним органам:

  1. заяву на видачу готівки відповідно до Інструкції № 103, або довідку банку у довільній формі про зняття готівки з рахунку;
  2. документи про здійснення валютно-обмінної операції.

Згідно з Інструкцією про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженою постановою Правління НБУ від 12 грудня 2002 року № 502, документами про здійснення банками, фінансовими установами валютно-обмінних операцій, крім тих, що проводяться через платіжні пристрої, є квитанція про здійснення валютно-обмінної операції / розрахунковий документ РРО.

ЗІР

29 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X