Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Включення індексації в “мінімалку” – буря у склянці води
Держоргани інформують

Включення індексації в “мінімалку” – буря у склянці води

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Вчора в деяких виданнях з’явилась інформація про те, що Мінсоцполітики відкликало  листом від 07.09.2017 р. № 2341/0/101-17  і визнало таким, що втратив чинність, лист від 13.02.2017 р. № 317/0/101-17/282, в якому зазначалося, що  сума індексації, визначена відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078, включається до виплат, які мають враховуватися до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Як одразу не забарилися із поясненням у ДФС, через офіційне видання, такі дії почали трактувати неправильно, а саме: що індексація не включається до виплат, які мають враховуватися до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Вісник зазначив, що роз’яснення та листи Мінсоцполітики не є нормативно-правовими актами, вони носять рекомендаційно-інформаційний характер, а відкликання листа не вносить змін до чинного законодавства.

Тому при забезпеченні мінімального розміру заробітної плати роботодавцям слід керуватися як і раніше частиною 2 ст. 31 Закону України «Про оплату праці», де  визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Такими виплатами є: доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Це означає, що всі інші складові заробітної плати, які не перелічені вище, у тому числі індексація, мають враховуватися до мінімальної заробітної плати.

за матеріалами Вісник офіційно про податки


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X